Siinähän on linkki Financial TimesiinMissä se uutinen on?
Siinähän on linkki Financial TimesiinMissä se uutinen on?
Tämä on uusi uutinen. Tässä kerrotaan että Kiina on suostunut avunpyyntöön.
Oikeastaan paikkansapitävämpi olis Prime Tyson vs 70v Muhammad AliNATOn ilma-ase on täysin ylivertainen neukkuihin verrattuna. Sama kun vertaisi oravaa prime-Mike Tysoniin, ja kysyisi että kumpi voittaa nyrkkeilymatsin.
Mariupolin kreikkalaiset ovat kärsineet Azovin rikoksista ehkä eniten ja monet heistä jopa toivottivat venäläiset tervetulleiksi sen vuoksi:
Greeks in Mariupol: "Azov is holding us hostage" - Then24
Many ethnic Greeks traditionally live in the region around Mariupol. Since the victory of "Euromaidan" there have been repeated attacks by Ukrainianthen24.com
Laajempi YK:n raportti muutaman vuoden takaa, jossa syytetään Ukrainalaisia joukkoja mm. kidutuksesta, "katoamisista." yms:
OSCE:n raportti Ukrainan rikoksista:
Kaikeassa Ukrainan ihailussa pitää pitää mielessä, että he ovat myös syyllistyneet rikoksiin ja nämäkin tulisi tutkia sekä syylliset saattaa oikeuteen.
Putinin yhteenkään sanaan ei voi enää luottaa, ei ole voinut koskaan, mutta nyt viimeistään hänen lupauksensa ovat mitättömiä.Huutonaurua. Sanokohan tuo yhtään totuudenperästä sanaa koko keskustelussa. Varmaan naureskelee partaansa bunkkerissaan että tuo muuan nobody taas soitti niin läväytin koko paskaorkesterin sen korvaan.
Oikeastaan paikkansapitävämpi olis Prime Tyson vs 70v Muhammad Ali
Olihan neukkulan armeija joskus toimiva
Muita lähteitä ku toi twiitti?
![]()
US tells allies China signalled openness to providing Russia with military support
Moscow requested equipment including surface-to-air missiles, according to diplomatic cableswww.ft.com
Mielenkiintoista olisi tietää miten paljon Suomessa on venäjän kätyreitä vakoilemassa.
Maksun takana.
Subscribe to read | Financial Times
”The US has told allies that China signalled its willingness to provide military assistance to Russia to support its invasion of Ukraine, according to officials familiar with American diplomatic cables on the exchange. The cables, which were sent by the US state department to allies in Europe and Asia, did not say whether China had signalled that it would help Russia in the future or if it had already started providing military support. Nor did they say at which point in the conflict Beijing appeared open to offering the help. The Financial Times reported on Sunday that Russia had made the request for assistance at some point after the start of the now three-week invasion.”
Tuossa alkua tuosta.
Hyvä kysymys, tuohon ei varmaan ole oikeaa vastausta näinä epävakauden aikoinaTl;dr?
Niin, siis tyyliin Kiinan USA:n suurlähettiläs sanoi, ettei ole kuullut asiasta. Häntä tuskin siitä infottaisiinkaan.Eikö tuo oo se sama, minkä Kiina jo kiisti?
Valkoinen talo sanoi hyvin selvästi jos aseita lähtee Kiinasta Venäjälle niin talouspakotteita tulee Kiinalle. Saa nähdä miten meidän talous tämän kestää jos tähän mennään.Niin, siis tyyliin Kiinan USA:n suurlähettiläs sanoi, ettei ole kuullut asiasta. Häntä tuskin siitä infottaisiinkaan.
Venäjän ja Kiinan kanssa kannattaa kyllä vaan kattoa mitä ne tekee, eikä mitä ne sanoo.
Mielestäni ne kiisti tuon avunpyynnön olemassaolon, eli tuon minun lainauksen viimesen kohdan. Nythän nuo kertoo Kiinan olevan myötämielinen sotilasavun antoon. Jonka toki Kiina kiistää taas.Eikö tuo oo se sama, minkä Kiina jo kiisti?
Niin, siis tyyliin Kiinan USA:n suurlähettiläs sanoi, ettei ole kuullut asiasta. Häntä tuskin siitä infottaisiinkaan.
Venäjän ja Kiinan kanssa kannattaa kyllä vaan kattoa mitä ne tekee, eikä mitä ne sanoo.
Mariupolin kreikkalaiset ovat kärsineet Azovin rikoksista ehkä eniten ja monet heistä jopa toivottivat venäläiset tervetulleiksi sen vuoksi:
Jotenkin on ristiriitaista."Viestissä todetaan myös, että Kiinan odotetaan kieltäytyvän tuen ja avustusten myöntämisestä."![]()
Yhdysvaltalaisviranomaisen mukaan Kiina olisi ilmaissut halukkuutta tukea Venäjää
Yhdysvaltalaisviranomaisen mukaan Kiina olisi ilmaissut halukkuutta tukea Venäjääyle.fi
Siis haluavat antaa tukeaan, mutta odotetaan etteivät anna? Enkö mää nyt vaan ymmärrä lukemaani vai mitä tossa nyt yritetään sanoa? Että ne haluu auttaa vai eivät halua?"Viestissä todetaan myös, että Kiinan odotetaan kieltäytyvän tuen ja avustusten myöntämisestä."![]()
Yhdysvaltalaisviranomaisen mukaan Kiina olisi ilmaissut halukkuutta tukea Venäjää
Yhdysvaltalaisviranomaisen mukaan Kiina olisi ilmaissut halukkuutta tukea Venäjääyle.fi
Toiveissa on, että tarkoittaa sitä, että alunperin oltiin myöntyväisiä, mutta nyt kun länsi on pistänyt kovan kovaa vasten, niin kelkka kääntyy.Jotenkin on ristiriitaista.