Vihreä liitto

  • 1 492 686
  • 10 958

Rainer Zufall

Jäsen
Suosikkijoukkue
JYP
30 000 grammaa lihasta vai massaa vuodessa? 30 000 henkensä edestä pakenevaa hädänalaista vai onnenonkijaa vuodessa? Molemmissa vihreissä totuuksissa taitaa olla suhteessa saman verran totuutta.
 

Jeffrey

Jäsen
Touko-Pouko on nyt korjannut, että painoa on tullut 30 kiloa, ei lihasta. Kovasti on sotkun munkit maistuneet, jos varusmiespalveluksen aikana on tullut 30 kiloa massaa. Toistaiseksi Toukon totuutena on kova armeijan jälkeen jatkunut punttitreeni ja 150kg on penkistä noussut. Kuva 24-vuotiaasta Toukosta kuitenkin kertoo, että aivan täyttä paskaa sekin väite on. Noilla käsillä ei ole nostettu Toukon väittämiä tuloksia. Kuva ei myöskään tue Toukon kuvausta itsestään jääkaappipakastimena.

Touko 24-v

Ehkä se lihas on lähtenyt yhtä nopeasti kuin on tullutkin.

Lisäksi tuo 150kg on jo melkoinen suoritus kyllä. Suoritusta hankaloittaa vielä miehen pituus ja oletettava kapeus. Ei siinä, kyllähän tekniikalla ja apuvälineillä tuon nostaa, mutta ei se enää penkkipunnerrus silloin välttämättä ole.
 

Fat Cat

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jokerit
Löytyykö Toukosta siis ollenkaan kuvia tässä kaappikunnossa? Ei ainakaan missään lehtijuttujen kuvissa ole näyttänyt miltään salikörmyltä.
 

Unkka

Jäsen
Suosikkijoukkue
Liverpool FC
Älkää morkatko Toukoa. Minä uskon että Touko on nostanut joskus penkistä 150 kg, ainakin mielikuvissa. Ja silloinhan asia on faktaa.
 

Dee Snider

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jatkoaika Cancer Fighters
Onhan tuo nyt kohtuullisen hupaisaa menoa, kun kommunistiksi ja feministiksi julistautunut viherpomo pettää sukupuolineutraalia puolisoaan (muistettakoon vielä tämän toisen naisoletetun mielipiteet miesten vieraissa käymisistä) ja nyt äijjjäilee lihasmassallaan/penkkituloksillaan. Eikä tuo aatteeseen perustava vegeilykään tunnu oikein luonaavan. Kai tuo on sitten sitä parempaa heteronormatiivistä machosovinismia? Onko lihasmassa ja penkkitulos sitten niitä Vihreän miesliikkeenkin hyväksymiä "miehen mittoja"? Toukon testot on vissiin niin ärjyä kamaa, että somen tasa-arvovigilantetkin ovat hiljaa kuin simpukat.

#kognitiivinendissonanssi #vihreämaskuliinisuusonvaanparempaa #vihreidensalihousuosasto #mustahuumori #koskalauletaanukkometso
 
Viimeksi muokattu:

Boulerice

Jäsen
Suosikkijoukkue
Boogaard(R.I.P) ja Twist
Touko Pouko on astetta kovempi jätkä kuitenkin. Lihasta tulee ja penkistä nousee toki kuvat vähän vääristää tottuutta.
 

Dee Snider

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jatkoaika Cancer Fighters
Touko Pouko on astetta kovempi jätkä kuitenkin. Lihasta tulee ja penkistä nousee toki kuvat vähän vääristää tottuutta.

Ja pilluakin tulee ihan vitusti! #metoo

Toivottavasti pukki tuo Toukolle joululahjaksi Platinum-verkkarit ja Gold´s Gym-wifebeaterin.
 
Viimeksi muokattu:

Jakedeus

Jäsen
Suosikkijoukkue
Ilves
Onhan tuo nyt kohtuullisen hupaisaa menoa, kun kommunistiksi ja feministiksi julistautunut viherpomo käy pettää sukupuolineutraalia puolisoaan (muistettakoon vielä tämän toisen naisoletetun mielipiteet miesten vieraissa käymisistä) ja nyt äijjjäilee lihasmassallaan/penkkituloksillaan. Ei oikein tuo aatteeseen perustava vegeilykään tunnu oikein luonaavan. Kai tuo on sitten sitä parempaa heteronormatiivistä machosovinismia? Onko lihasmassa ja penkkitulos sitten niitä Vihreän miesliikkeenkin hyväksymiä "miehen mittoja"? Toukon testot on vissiin niin ärjyä kamaa, että somen tasa-arvovigilantetkin ovat hiljaa kuin simpukat.

#kognitiivinendissonanssi #vihreämaskuliinisuusonvaanparempaa #vihreidensalihousuosasto #mustahuumori #koskalauletaanukkometso

Mikä ihme tämän viestin pointti on? Kova penkkitulos ja vihreys on jollain tavalla sinun mielestäsi ristiriidassa? Vai kehuminen? Vai valehtelu (mistä tosin et kirjoita...).
 

Vesuri

Jäsen
Suosikkijoukkue
Vyborg Jesters
Mikä ihme tämän viestin pointti on? Kova penkkitulos ja vihreys on jollain tavalla sinun mielestäsi ristiriidassa? Vai kehuminen? Vai valehtelu (mistä tosin et kirjoita...).
Fyysisestä kunnosta huolehtiminen ei sodi millään lailla vihreiden arvoja vastaan, mutta penkkituloksilla pullistelu sopisi ehkä paremmin persujen lihaosastolle. Valehtelu ei sodi millään lailla vihreitä arvoja vastaan.
 

Unkka

Jäsen
Suosikkijoukkue
Liverpool FC
Valehtelu ei sodi millään lailla vihreitä arvoja vastaan.
Tuo on kyllä mustamaalausta pahimmillaan. Vihreät eivät valehtele, koskaan. Vihreillä on mielikuvia, erittäin vahvoja mielikuvia, niin nyky-yhteiskunnasta kuin tulevasta ihanneyhteiskunnastakin. Mielikuvat eivät ole valehtelua, ne ovat totuutta. Totuutta siitä miten asiat voisivat olla kun kaikki rakastavat toisiaan ja ympäröivää luontoa, ihonväriin, ....puoleen, ikään, stimulantteihin tai ihan mihinkään katsomatta, ilman tämän paskan, kohta posahtavan pallon reaaliteettejä. Uskokaame mielikuvia, vihreitä mielikuvia, niissä on totuus.
 

Boulerice

Jäsen
Suosikkijoukkue
Boogaard(R.I.P) ja Twist
Löytyykö Toukosta siis ollenkaan kuvia tässä kaappikunnossa? Ei ainakaan missään lehtijuttujen kuvissa ole näyttänyt miltään salikörmyltä.

Tuskin löytyy koska Toukolla on numeroissa vähän lapinlisää. Kuka edes kehuu 150kg penkkituloksella joka ei edes ole mikään ihmeellinen 130 kiloiselle lihakörmylle.
 
Suosikkijoukkue
Tampereen TAPPARA
Odotan suurella mielenkiinnolla Simon Elon vastinetta rekkapenkki-pullisteluun!
 

Jeffrey

Jäsen
Vihreiden puolueaktiivi esittää Mikko Kärnän kastroimista Twitterissä: "Kyseessä oli huumori" - Maaseudun Tulevaisuus

Huumoripuolueesta kajahtaa taas. Nyt hyökätään jo Kärnän muksujen kimppuun. Eipä tule yllätyksenä, että pannumyssyurpon seinällä tämäkin nokkela sanailu Kärnän muksuista, kastraatiosta ja lopettamisesta käytiin.

Tuskin tästä kannattaa olla huolissaan, kyseessä on kuitenkin vihreiden yhdenvertaisuusasioista vastaava tekijämies.

Kankaanpää luonnehtii rooliaan vihreissä taustatuen antajaksi, joka katsoo, että asiat tulee tehtyä. Hänen erityisalaansa on yhdenvertaisuuspolitiikka.

Voi olla vähän hankala puuttua esimerkiksi koulukiusaamiseen kun maalaisten vanhempia saa kutsua vaimonhakkaajiksi joille pitäisi suorittaa kastraatio, perheitä insesteiksi, ja lapsia vahingoiksi.
 

arvee

Jäsen
Suosikkijoukkue
Suomi Fineland, North Atlantic Hawks, EU, Jokerit
...
Voi olla vähän hankala puuttua esimerkiksi koulukiusaamiseen kun maalaisten vanhempia saa kutsua vaimonhakkaajiksi joille pitäisi suorittaa kastraatio, perheitä insesteiksi, ja lapsia vahingoiksi.

Tämähän nyt on vain sellaista erilaista, ns. älymystöhuumoria.
 

Tadu

Jäsen
Suosikkijoukkue
Україна

Blöö

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo, Blues, Kiekko-Espoo
Noloa toimintaa. Ei toki yllätä yhtään. Aika jännää tosin, että alkoholilain vastustaminen yhdistää vihervasemmistoa ja vanhoillisuskonnollisia hihhuleita.
No jaa. Näitä yhdistää vahvasti usko ihmisen kyvyttömyyteen päättää omista asioistaan.
 

arvee

Jäsen
Suosikkijoukkue
Suomi Fineland, North Atlantic Hawks, EU, Jokerit
Trumppi ketjussa @Kirjoittelija ansiokkaasti opasti minut Trump-traumatisoituneen Vihreän Langan ( jota toki satunnaisesti olen provosoituen selaillut) päätoimittajan kotovalivoihke-sivulle: tässä valintani tuolta järjen vuosta, Dillen Donausta: https://riikkasuominen.fi/kiitos-kaupungin-firmani-selvisi-hengissä-575fb83429a9

Nainen haluaa harrastaa, perustaa oman viherpiipertäjä-lehden, mutta ei onnistu ihan Edina Monsoonin menestystä tavoittamaan. Köyhä kohderyhmä kai.
Lainaus "Yrittäjyys oli silti aivan mahtavaa! Opin valtavasti, tutustuin superhuippuihin toisiin yrittäjiin, sain paljon apua itseäni viisaammilta, olin aikataulujeni herra, sain kokeilla Leijonan luola -ohjelmaan osallistumista, joukkorahoitusta ja julkkarijuhlien järjestämistä. Joka päivä pidin työtäni mielekkäänä."

Aivan mahtavaa, kunpa minäkin joskus vielä saisin olla aikataulun herrana tunkioni päällä, kokkareita isännän elkein loihtimassa.

No, Riikalla onneksi kaupunki eli veronmaksajat jelppivät, ja viimeistään Vihreä Lanka tarjosi turvapaikan.
Näin sitä vihreät oppivat yritystoimintaa, pikkuhiljaa, turvaverkkoon on kiva tipahdella ideologian naarmuttumatta.
 

Dee Snider

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jatkoaika Cancer Fighters
Ei jumalauta, tuli myös luettua nuo Trump ja yrittäjyys-kraapustelut. Mää ole niinku klapil päähä lyäty. Ei vittu, jengi hakee saikkua Suomessa Trumpin vaalivoiton takia. Ja joku saatanan tampio lääkäri jakelee niitä. Tässä kun itse vielä toipuu loppuvuoden 2016 shokkihoidosta, kun läheisiä kuoli ja sairastui liukuhihnalta, niin se ahdistus ja suru mikä perheessämme oli ja miten se vaikutti poikaani, niin silti hoidin työni normaalisti. Oikein alkoi vituttaa lukea tuollaista paskaa.

@TosiFani sanoisi tässä kohtaa, että tulis sota ja normaalit ajat.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös