Ei hörhövasemmisto voi niitä leffoja mennä katsomaan, kun niissä vitsaillaan natseilla. Varmaan kivan ahdistavaa elämää.
Ja persut loukkaantuvat, kun taas heitä jahdataan. Ajojahti suorastaan.
Ei hörhövasemmisto voi niitä leffoja mennä katsomaan, kun niissä vitsaillaan natseilla. Varmaan kivan ahdistavaa elämää.
Onneksi ovat ainoita.Ja persut loukkaantuvat, kun taas heitä jahdataan. Ajojahti suorastaan.
Oli vahva tunne, että Keskisarja käy hitaalla, mutta näin hitaalle vaihteelle en edes hänen uskonut päätyvän.Keskisarja löysi hienon paikan kirjoitella juttujaan, Suomen Sisun Sarastus-lehti. Siellä on sitten sellaista ehtaa tavaraa Timo Hännikäisen ja muiden johdolla, että oksat pois.
Purran pitäisi nyt laittaa joukkonsa ryhtiin, koska jos he nyt tuhoavat hallitusyhteistyön, niin sen jälkeen puolue alkaa olla tuomittu olemaan aina oppositiossa ja sitä myöten myös kannatuksen lasku on todennäköinen lopputulos. Vaikka oppositiopuolueet usein nostavat kannatustaan, niin puolue, jolla ei ole asiaa päättämään asioista ei voi menestyä pitkässä juoksussa. Toisaalta itse näen, että Suomen kannalta olisi ollut hyvä, että meillä voitaisiin tehdä muutakin, kuin vasemmistopolitiikkaa.
Lehti on väärä ja täysin vastenmielinen, mutta itse kirjoitus aikamoisen faktuaalinen, toki Keskisarjan värikkäällä populaarikielellä kirjoitettu.Keskisarja löysi hienon paikan kirjoitella juttujaan, Suomen Sisun Sarastus-lehti. Siellä on sitten sellaista ehtaa tavaraa Timo Hännikäisen ja muiden johdolla, että oksat pois.
Suomen natsien kitulias historia (Osa I)
TEEMU KESKISARJA – Suomennatsi-rodun harvinaisuus ja lisääntymiskyvyttömyys juontuvat historiasta. Natsikanta ei kunnolla kotiutunut edes 1930-luvun ilmastossa. Kansallissosialistinen vierasl…sarastuslehti.com
Lehti on väärä ja täysin vastenmielinen, mutta itse kirjoitus aikamoisen faktuaalinen, toki Keskisarjan värikkäällä populaarikielellä kirjoitettu.
Niin, no sen osalta vähättelyä kyllä - siinä punnittiin täysin vakavasti Suomen liberaalidemokratiaa. Onneksi laillisuusrintama kesti.Kyllä, lievästi oikeistolasien läpi katsottu ja värikästä kieltä käytetty, mutta pääosin faktaa. Ehkä 20 - 30 -luvun äärioikeistolaisuutta väheksytään, esim. ei Mäntsälän kapina ihan pieni juttu ollut, ilmeisen lähellä kapinaa siinä käytiin.
Ei humalainen äijäjoukko, jonka johto oli pahasti alkoholisoitunut, saa mitään kapinaa aikaiseksi. Toki heillä oli suuret luulet itsestään niin kuin kait pohjalaisilla yleensäkin. Sisällöltään Keskisarjan kirjoitus ei ollut kovin kummoinen.ei Mäntsälän kapina ihan pieni juttu ollut, ilmeisen lähellä kapinaa siinä käytiin.
Kyse ei ollut niinkään kapinasta kuin sen kukistajista - että löytyisikö kukaan. Hallitus olisi kaatunut, jos Svinhufvud olisi sitä halunnut. Pehr Evind sen homman kukisti Sihvon tuella.Ei humalainen äijäjoukko, jonka johto oli pahasti alkoholisoitunut, saa mitään kapinaa aikaiseksi. Toki heillä oli suuret luulet itsestään niin kuin kait pohjanmaalaisilla yleensäkin. Sisällöltään Keskisarjan kirjoitus ei ollut kovin kummoinen.
Ei humalainen äijäjoukko, jonka johto oli pahasti alkoholisoitunut, saa mitään kapinaa aikaiseksi.
Ei humalainen äijäjoukko, jonka johto oli pahasti alkoholisoitunut, saa mitään kapinaa aikaiseksi. Toki heillä oli suuret luulet itsestään niin kuin kait pohjalaisilla yleensäkin. Sisällöltään Keskisarjan kirjoitus ei ollut kovin kummoinen.
Ihan kun tässä naapurissa olis ollu jotain tällaista lähiaikoina. Kuten Mäntsälässä, niin Moskovassa kysymys oli, että kuka asettuu vastaan ja miten hommat eskaloituvat. Nyt siitä tuli pannukakku, mutta olisi voinut olla askelmerkit vallan vaihtumiseen. Olisi se Mäntsäläkin voinut keikauttaa nuorta demokratian alkua toiseen suuntaan.Vallankumousyritykset ovat siitä vekkuleita, että joko ne onnistuvat tai sitten ne näyttävät jälkeenpäin säälittävältä pelleilyltä.
Tuo Puiston kohtelias kieltäytyminen on muuten hyvin mielenkiintoinen juttu - vasta viime viikolla ilmoitti julkisuuteen voivansa "harkita asiaa", mikä yleensä tarkoittaa politiikassa, että olen niin pirun innokas, please, nimittäkää nyt heti! On todella älykäs ja laskelmoiva mies. Voi hyvinkin olla järkevää seurata tätä menoa sivusta: jos homma toimii niin mikäs siinä sitten, valtioneuvoston jäseneksi vaan. Ja jos ei toimi ja hallitus hajoaa tai epäonnistuu niin eipä ryvety yhtään. Siinä taitaa olla silmät kiinnittyneet aika kylmästi Purran selkään...
Mikäs tuossa itse kirjoituksessa hiertää?Keskisarja löysi hienon paikan kirjoitella juttujaan, Suomen Sisun Sarastus-lehti. Siellä on sitten sellaista ehtaa tavaraa Timo Hännikäisen ja muiden johdolla, että oksat pois.
Suomen natsien kitulias historia (Osa I)
TEEMU KESKISARJA – Suomennatsi-rodun harvinaisuus ja lisääntymiskyvyttömyys juontuvat historiasta. Natsikanta ei kunnolla kotiutunut edes 1930-luvun ilmastossa. Kansallissosialistinen vierasl…sarastuslehti.com
Jos miettii näitä kohuja, niin ehkä ei kannattaisi tuolle alustalle kirjoitella. Ihan vaan siltä kantilta ajattelin asiaa.Mikäs tuossa itse kirjoituksessa hiertää?
Haiskahtaa siltä, että mielipahasi perustuu siihen kuka sanoo ja missä eikä siihen mitä sanoo.
Jep. Voi olla, että Hesarin ja YLE:n kolumniosastoilla ei ole Keskisarjalle tilaa just nyt.Jos miettii näitä kohuja, niin ehkä ei kannattaisi tuolle alustalle kirjoitella. Ihan vaan siltä kantilta ajattelin asiaa.
Onhan noilla kirjoittaneet PS aatemaailmaa edustajat aiemminkin, niin miksei nyt?Jep. Voi olla, että Hesarin ja YLE:n kolumniosastoilla ei ole Keskisarjalle tilaa just nyt.
Tuohan oli siis omaa spekulointiani jonka aika tule näyttämään.Onhan noilla kirjoittaneet PS aatemaailmaa edustajat aiemminkin, niin miksei nyt?
Ei humalainen äijäjoukko, jonka johto oli pahasti alkoholisoitunut, saa mitään kapinaa aikaiseksi. Toki heillä oli suuret luulet itsestään niin kuin kait pohjalaisilla yleensäkin. Sisällöltään Keskisarjan kirjoitus ei ollut kovin kummoinen.