Vellihousu
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Porin Ässät
Tottakai se on kirjoitettu ”omalle väelle”. Mitä järkeä sitä olisi kirjoittaa porukalle joka mölisee samaa virttä vaikka mitä sanoisi.
Semmoinen järki siinä on että Purra on ministeri. Hänen pitäisi tehdä töitä muillekin kuin omalle väelle jos aikoo menestyä tehtävässä. Omien kansalaisten leimaaminen samaa virttä möliseväksi porukaksi jolle ei kannata perustella asioita ei ole välttämättä hyvä lähtökohta tehtävään.
Fiksuimmin Purra kyllä tekisi kun vetoaisi puolusteluissaan vain ilmeisimpään eli siihen että teksteistä on aikaa ja hän ei ollut vielä politiikassa ja olisi muusta hiljaa. Tällaiset "koska muutkin kirjoittivat noin, niin minäkin kirjoitin"-selitykset ovat oikeasti typeriä, samoin kuin vetoaminen sisäpiirihuumoriin ja sarkasmiin.