Sanoma taisi näyttää Koheloa ennen Viasatia 4 Pro -kanavalla, joten koittaisiko paluu "kotiin?" :-)
Sasha Huttunen studioisännäksi kun siirtyi Sanoman leipiin ja Vesa Rantanen asiantuntijaksi :)
Sanoma taisi näyttää Koheloa ennen Viasatia 4 Pro -kanavalla, joten koittaisiko paluu "kotiin?" :-)
Ei kai nyt kukaan mitään kanavapaketteja hanki enää muutenkaan. Suoratoistopalvelut on tätä päivää.
Sanoma taisi näyttää Koheloa ennen Viasatia 4 Pro -kanavalla, joten koittaisiko paluu "kotiin?" :-)
Sasha Huttunen studioisännäksi kun siirtyi Sanoman leipiin ja Vesa Rantanen asiantuntijaksi :)
Onko tästä jotain faktaa?
Tällä viikolla kysyin asiasta Elisa Viaplay:n asiakaspalvelusta ja minulle vastattiiin kutakuinkin näin: Ensi kaudella näytetään 4-6 peliä KHL:ää joka viikko ja kaikki Jokereiden pelit.
Tämän tiedon valossa pidän itse paketin tilauksessa.
Tämän asiakaspalvelijan infoon en paljoa painoarvoa antaisi, ties vaikka olisi joku kesäduunari?
Jos siellä henkilökunnalla jo tieto uudesta Viasat sopimuksesta niin miksi sitä ei julkaistaisi?
Jos ei pidä paikkansa tuo, niin sulla on ainakin vahva case rahojen palautukselle.Älä ammu viestintuojaa. Voi olla että joku "suviuuno" oli linjoilla, mutta johonkin tietoon on nojattava.
Katsotaan miten käy.
Viasatin perseennuolenta alinoineen ja mäkisineen on niin nähty, että vaihtelu virkistää.
Maikkarissa on paljon huonoa, mutta viime kaudella hoitivat Liiga-lähetykset ihan tyylikkäästi. Paljon hyviä selostajia ja asiantuntijoita.
Viasatin perseennuolenta alinoineen ja mäkisineen on niin nähty, että vaihtelu virkistää.
Anteeksi, että työnnän lusikkani soppaan, mutta tuo CMore oli ainakin omasta mielestäni loistava viime kaudella. Miinukset menee ainoastaan selostajakaksikolle Mertaranta ja Saukkonen. Muuten tuote oli kyllä hyvässä kunnossa. Jos KHL siirtyisi CMorelle niin uskon, että olisitte kyllä lopulta tyytyväisiä tuohon alkuharmituksen jälkeen. Toki jos asenne on "näkemättä paskaa" jne. niin sitten voi olla vaikeeta nähdä CMoressa mitään hyvää, vaikka sitä se olisi...
Vastaavasti en ymmärrä mikä (KHL)-Viasatissa niin kiihottaa.
Nyt on ihan pakko kysyä että mihin näin älyttömän typerä veikkaus mahtaa perustua?Itse veikkaan, että porukka olisi tyytyväisiä, vaikka Jokerien pelit tulisivat jostain AstralTV:stä, kunhan siellä on teille miellyttävät (Harjula/Mäkinen) selostajat ja perunaa parempi kuvanlaatu.
Maikkarissa on paljon huonoa, mutta viime kaudella hoitivat Liiga-lähetykset ihan tyylikkäästi. Paljon hyviä selostajia ja asiantuntijoita.
Viasatin perseennuolenta alinoineen ja mäkisineen on niin nähty, että vaihtelu virkistää.
Voitko tarkentaa, mitkä asiat konkreettisesti olivat MTV:n Liiga-lähetyksissä tyylikkäästi hoidettuja? Et kai tosissasi tarkoita selostajia, jos olivat tasoa Mertaranta, Saukkonen ja Saarinen? Ketä olivat mainostamasi asiantuntijat?Maikkarissa on paljon huonoa, mutta viime kaudella hoitivat Liiga-lähetykset ihan tyylikkäästi. Paljon hyviä selostajia ja asiantuntijoita.
Viasatin perseennuolenta alinoineen ja mäkisineen on niin nähty, että vaihtelu virkistää.
Voitko tarkentaa, mitkä asiat konkreettisesti olivat MTV:n Liiga-lähetyksissä tyylikkäästi hoidettuja? Et kai tosissasi tarkoita selostajia, jos olivat tasoa Mertaranta, Saukkonen ja Saarinen? Ketä olivat mainostamasi asiantuntijat?
Viasatin lähetysten asiantuntijoihin olen toivonut jo vuosien ajan vaihtelua. Koko paketinhan voisi tietyllä tavalla räjäyttää uusiksi ja ottaa esim. asiantuntevat katsojat ja myös kannattajat mukaan studioon. Ilmoittaudun itse vapaaehtoiseksi muutaman KHL-joukkueen (Dynamo Moskova, Dinamo Riika) osalta esittämään erilaista näkökulmaa studioon.
Emme ole kuulleet Alkion, Waheebin ja kumppaneiden selostavan kansainvälistä kiekkosarjaa enkä usko henkilökohtaisesti heidän olevan Viasatin tiimiä parempia.Jani Alkio, Sebastian Waheeb, Oskari Saari näin esimerkiksi eivät kalpene millään mittarilla Mäkisille ja Kainulaisille ollenkaan.
Ismo Lehkonen, Pekka Saravo jnejne ajavat asiantuntijoina aivan saman kuin Oskar Osalat ja Esa Pirnekset jostain ämmä-pesosesta puhumattakaan
Toivottavasti niin huonosti ei Viasatill mene, että joutuvat Pietarista tupmaan asiantuntijoita - edes ilmaiseksi.
@Hokileidi
Jani Alkio on selostanut KHL:ää, NHL:ää ja MM-kisoja. Sebastian Waheeb SHL:ää ja MM-kisoja. Oskari Saari MM-kisoja ja formuloita.
Olipa aivan järkyttävän kusisen paska argumentti.
Ja minä en halua maksaa euroakaan Liigan tuotteesta. Ainakaan niin kauan Kun Jokerit ei siellä pelaa.
Viasatilla 22-24. Olisi kaikki olennainen urheilu saman paketin alla, mutta tosiaan se viime vuosina iloisesti kohoillut hinta... Joutuu maksamaan kaikesta sisällöstä, vaikka loppukädessä ei määräänsä enempää ehdi/jaksa katsoa. Oikeastaan sitä katsoo jopa aika vähän. Formuloita ennemmin ottaisin Serie A:n, Mestarien Liigan ja La Ligan takaisin Viaplayn ohjelmistoon.Toki kelpuutan viasatin, mutta siinä tapauksessa en kelpuuta jos formuloitten takia paketin hinta nousee. Silloin voi mun puolesta pitää tunkkinsa. Vai muistanko nyt ihan väärin, että F1 siirtyi viasatille?