Meni vähän aika ennenku tajusin mitä toi banaani tarkoittaa. Sopii mulle mutta en tiedä sopiiko ketjun kuninkaalle @Turha Kaukalo
Pyh, kuningas olen minä. Kuningas määrää, narrit viihdyttää. Ja kas perhana, mä kyllä kirjoitin viesti nro 15 000 ihan varmasti, mutta ei näemmä. Ei ihme, että meni ohi.Meni vähän aika ennenku tajusin mitä toi banaani tarkoittaa. Sopii mulle mutta en tiedä sopiiko ketjun kuninkaalle @Turha Kaukalo
Pyh, kuningas olen minä. Kuningas määrää, narrit viihdyttää. Ja kas perhana, mä kyllä kirjoitin viesti nro 15 000 ihan varmasti, mutta ei näemmä. Ei ihme, että meni ohi.
Mutta ilman banaaninviljelijää ei olisi tätä viestiketjua - eikä kaupassa banaaneja.
Tommoinen kyllä pistää ihan hatuttamaan. Eilen huomasin, että arvottomaksi luulemani kitarani onkin noin 300-500 euron arvoinen...Huomasin juuri, että kirpparilta löytämäni Mighty Ducksin paita maksaa jossain nettikaupassa 144.9 dollaria. Ei paha.
Maksoin siis 15€ tuosta paidasta, koska Mighty Ducks (kaikkien aikojen hienoin NHL-joukkueen nimikin). Enhän mä tuota koskaan käytä, mutta onhan se nyt magee.Tommoinen kyllä pistää ihan hatuttamaan. Eilen huomasin, että arvottomaksi luulemani kitarani onkin noin 300-500 euron arvoinen...
Mä en oo koskaan uskaltanut käyttää Skypeä! Pelottava vehje. Näytän kalpalta mun webbikamerassa muutenkin.Tulin tähän ihan vaan jotakin sanomaan, että saataisiin se 16 donaa tänään paketoitua.
On muuten komea pullo tuo Jaloviina Kaski. Isälleni ostin tänään lahjaksi.
Sunnuntaina puhuin 6,5 tunnin Skype-videopuhelun. Sen kyllä voinee arvata, että kumpaa sukupuolta linjan toisella puolella ollut ihminen edusti.
No, siinäpä ne tärkeimmät.
Siihen ku Ismo lähtee pois Salkkareista.Mihin on 15 kesää vielä?
Voitaisiinko nyt tällä juhlan hetkellä ajatella jotain muuta kuin mamuja?