Asia, joka ”avautui” minulle

  • 6 956 887
  • 34 815
Suosikkijoukkue
Colorado, Toronto, sympatiat Krakenille
Katsottiin eilen Alaston ase 33 1/3. Avautui mikä se @Denverin Munasyndi on. Vaikka Alaston ase- elokuvat on tullut nähtyä niin monta kertaa että suunnilleen kaikki vitsit muistaa etukäteen niin tuota juttua en muistanut.
Tämä on muuten tietääkseni toinen kerta, kun asiasta mainitaan tässä ketjussa. Onneksi Alastomat aseet tulevat suhteellisen säännöllisesti uusintoina, pysyy nimimerkkitietoisuus hyvällä tasolla. :)
 
Suosikkijoukkue
Tappara, Setämiehet
En seuraa NHL:ää juurikaan, mutta avautui että Jaroslav Halak on vasta 34v. Tuntuu että gubbe olis pelannu aikuisten sarjoissa jo 20 vuotta.
 

Useful Idiot

Jäsen
Suosikkijoukkue
HPK
Suosikkijoukkue
Tappara, Setämiehet

Liitteet

  • Simba.jpg
    Simba.jpg
    87 KB · kertaa luettu: 313
Suosikkijoukkue
Tappara, Setämiehet
Näin Simpan 2006 napiksella (naapurinvaaran tanssilavalla Kainuussa). Hän oli enemmän päissään kuin minä sillä keikalla ja hän sentään esiintyi siellä.
Heh, ollaan saatettu olla samoissa bileissä. Pojan äitee on Kainuusta kotosin ja oltiin vissiin juuri tolloin Simppaa katsomassa. Ja ei, en perkele tanssinu :)
 
Suosikkijoukkue
Tappara, Setämiehet
Vieläköhän muuten Napiksella sotkamolaiset rienaa kuhmolaisia ja nyrkit heiluu molemminpuolin niin että Dimexit tahriintuu vereen ja lippahatut lentelee?
 
Suosikkijoukkue
Tappara, Setämiehet
Erosin 5v sitten. Sen jälkeen käynyt Kainuussa tasan kerran viemässä lapset meidän mummolasta heidän mummolaan.
Jumankauta, onkohan pörrätty samalla luukulla...? :D
 

vilperi

Jäsen
Suosikkijoukkue
HPK, Kauhajoen Karhubasket
Ahaa. Paon viides kausi on katseltavissa näemmä Viaplaysta. Kauan olen odottanut että näkisin tuon viidennenkin kauden jostain ja kyttäillyt mistä sen voisi nähdä. Nyt avautui minulle että näemmä Viaplaysta tuon näkee, täytyypi katsella tuokin jossain vaiheessa.
 

Rainer Zufall

Jäsen
Suosikkijoukkue
JYP
Jotenkin tuli mieleen hiukan samantapainen tarinaniskijä, hänestä Ylellä oli varsin viihdyttävä tarina.

Ja tässä toinen Ylen juttu henkilöstä, joka pitää yllä ikiaikaisen kulttuurin vahvaa tarinankerronnan perinnettä.

 

Rod Weary

Jäsen
Suosikkijoukkue
HPK, Stars, Panthers
Oikeampi ketju siis.

Joku skeptikko on joskus kussut yhden foliohatun muroihin.
 
4

444

Luin juuri vuoronperään jumala-ketjun ja ufo-ketjun päivän annit ja huomasin meneväni sekaisin ketjuista. Samanhenkisiä todisteluja tuntui sisältävän kumpikin...
No nyt selvisi. Se videoilla näkyvä kohde siis on jumala! Täällä on paljon vaadittu sitä, että kaikkivoipa kykenisi näyttämään itsensä ja nyt se on näköjään onnistunut. Kuin tilauksesta. Tulkaa nyt skeptikot kyseenalaistamaan tämä teoria. Niin.
 

pettter

Jäsen
Suosikkijoukkue
HIFK
Korona on sittenkin vaikuttanut muhun. Nykyään maksan kortilla käteistä useammin. Mä oon huomaavainen. Huomaattekste exät. Olitte kaikki väärässä.

Mut en kirveelläkään mikään hiton empaattinen!
 
Suosikkijoukkue
Tappara, Setämiehet
Ootteks te koskaan funtsinut. Jotkut kirjoittelee internettiin asiajuttuja. Ja jotkut lukee niitä. Eiks internetti kuitenkin oo eniten viihdepaikka. Fiilistelyä.
Pornosivut ja Jatkoaika. Muita ei tarvita.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös