Ainakin broud boysit käy mielenosituksissa hakkaamassa vastapuolta. Joten väkivallan kynnys on jo ylitetty.Toki positiivista ettei lahkolaiset ole vielä päässeet suunnitelmatasoa pidemmälle aseellisissa iskuissa,
Ainakin broud boysit käy mielenosituksissa hakkaamassa vastapuolta. Joten väkivallan kynnys on jo ylitetty.Toki positiivista ettei lahkolaiset ole vielä päässeet suunnitelmatasoa pidemmälle aseellisissa iskuissa,
Noh, siellähän armeija jo ilmoitti, ettei se ota osaa vaalien lopputuloksen määrittelyyn...
Saahan sitä aina ennustaa. No, toki ajankuvana mielenkiintoinen mutta muuten tuollaisten kylähullujen mielipiteiden julkaiseminen on vähän hölmöä.
Armeijat eivät aloita sotia. Mutta toivotaan, ettei tästä eskaloidu mitään pahempaa.
Ne kyllä tehokkaasti lopettavat niitä.
Vain oman kuplan uutiskanavien seuraaminen ienee yleismaailmallinen ilmiö. Joissakin maissa vallanpitäjät yrittävät lisäksi varmistaa, että vain heidän kuplansa uutislähteitä on mahdollista seurata. Pohjois-Korea on tietysti markkinajohtaja, jopa Kiina ja mahtava Venäjä ovat aloittelijoita tässä mielessä.mutta kai se on ymmärrettävää että ihmiset jotka vapaaehtoisesti ovat valinneet messiaakseen DT:n ja seuraavat vapaaehtoisesti ainoastaan DT:n hyväksymiä mediakanavia jotka luonnollisesti toitottavat pelkästään messiaan horinoita elävät hyvin erilaisessa todellisuudessa kuin muu maailma.
Trumpista voi kirjoittaa melkein mitä hyvänsä päätöntä ja jonkin ajan päästä käy ilmi, että sehän onkin faktaa.Trump ei ole ilmeisesti sitten lähdössä kuin pakkopaidassa. Jumalauta, että on Jenkkeihin saatu täysi sekopää presidentiksi. Toivottavasti ei nyt ehdi aloittaa enää mitään sotaa.
Vähän tuntuu siltä että ainakin tämä rotta on jättämässä sitten uppoavan laivan. Varmaa on että on DT:n väen kirjoissa merkitty mies jatkossa, mutta hankala olisi äkkiseltään nähdä että DT:n henkilökohtaisena lakimiehenä toimiminen vaalitappion varmistumiseen asti ja mm. oikeustoimien aktiivinen kampitus unohtuisi niin hyvin ihmisten mielistä että voisi jatkaa poliittista uraa kuin koko trumpetistijaksoa ei olisi koskaan tapahtunutkaan.Bill Barr ilmoitti, ettei aio nimetä erikoisasiantuntijaa tutkimaan vaalituloksia koska hänen mukaansa sille ei ole mitään tarvetta. Barr myös nimesi Venäjän taannoisen verkkohyökkäyksen aiheuttajaksi. Barr says no need for special counsels to investigate election or Hunter Biden
He called it a form of “self-preservation” from people he says are “more interested in protecting themselves and their party than protecting our country, more interested in keeping their job than doing their job.”
“Such reckless and selfish behavior is creating a system where most politicians can’t lose, and most Americans can’t win,” he said.
(Edit. Ymmärrän siis miksi näin tapahtuu monen toimesta. Itse uskoisin mielummin lähteväni pois tuosta leikistä, mutta näen kyllä syyt sille, miksi niin moni republikaani "asettuu linjaan", erityisesti tuossa pyrkyreiden ja oman edun tavoittelun luvatussa maassa, jossa on jopa suositeltavaa olla itsekäs, kunhan muistaa lausua muutaman hail maryn ja pistää oman kirkon kolehtiin aika ajoin jotain.)
Kyllähän niitä muutama sisäsiitoksen helmiä löytyy, mutta ei 50-70 miljoonaa. Suuri osa Trumppia äänestäneistä ei "äänestänyt" Trumppia vaan ei demokraattipuolueen ehdokasta. Bidenin vastaehdokkaana olisi voinut olla vaikka Väinö West, -East tai -North. Silti äänimäärä olisi ollut huomattava.Jos niitä kylähulluja on siellä 50 miljoonaa?
Tämä Iltalehden juttu kannattaa huomioida:Kyllähän niitä muutama sisäsiitoksen helmiä löytyy, mutta ei 50-70 miljoonaa. Suuri osa Trumppia äänestäneistä ei "äänestänyt" Trumppia vaan ei demokraattipuolueen ehdokasta. Bidenin vastaehdokkaana olisi voinut olla vaikka Väinö West, -East tai -North. Silti äänimäärä olisi ollut huomattava.