Kaukalon laidalla
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- TuTo
Juuri näin. Se tästä tekeekin vittumaista koska Tepsi ei kovin hääppösesti ole liigassakaan pelannut niin miksi syöttää tänne niitä pelaajia jotka hakevat kuntoaan ja kuntoon tultuaan menevät nelosketjuun häärimään. Vieläkin on sekavat ajatukset mihin päin tämä homma lähtee TuTolla!
Eipäs nyt hätäillä. Ika Lehkonen päättää kuka pelaa ja kuka ei. Jos Arttu Virtanen on vahvistus joukkueelle saa hän varmasti peliaikaa, jos ei ole niin sitten joku muu pelaa. Näin toimitaan tämä kausi loppuun, joten en olisi niin kovin tuohtunut.
Fakta on tietenkin se, että jos Virtanen, Raevaara ja Kerälä ovat kokoonpanossa, ovat jotkut muut pelaajat sitten kokoonpanon ulkopuolella. Peruaatteessahan tämä mahdollistaisi nuorten pelaajien peluuttamista A-junioreissa, joka taas voisi johtaa nousuun liigaan.