Ollaan siis valmiina Liigaan.Tiikerinkatse puuttuu.
Ollaan siis valmiina Liigaan.Tiikerinkatse puuttuu.
En voisi olla paljon enempää eri mieltä.Vituttaa kun nuo pelit ei herätä oikeastaan minkäänlaista tunnetta. Ei edes muista, milloin Jokerit pelaa. Ja sitten kun sattuu muistamaan, niin tuo nimettömien pelaajien tunteeton sähellys on yhtä viihdyttävää kuin maalin kuivuminen seinällä.
Ainoat positiiviset asiat on, että ollaan Suomen sarjoissa, sentään pelataan ja fanit ovat taas mukana. Ja orastavaa buumia ainakin vielä tarjolla.
Olispa edes Virmanen. Tai Jortikka. Tai Bremberg. Joku.
Buumi lässähtää, jos kentällä esitykset on kädenlämpöistä läpsyttelyä.Ja orastavaa buumia ainakin vielä tarjolla.
Enempi tuo jengi herättää tunnetta, kuin yksikään jengi koheloaikana!Vituttaa kun nuo pelit ei herätä oikeastaan minkäänlaista tunnetta. Ei edes muista, milloin Jokerit pelaa. Ja sitten kun sattuu muistamaan, niin tuo nimettömien pelaajien tunteeton sähellys on yhtä viihdyttävää kuin maalin kuivuminen seinällä.
Ainoat positiiviset asiat on, että ollaan Suomen sarjoissa, sentään pelataan ja fanit ovat taas mukana. Ja orastavaa buumia ainakin vielä tarjolla.
Olispa edes Virmanen. Tai Jortikka. Tai Bremberg. Joku.
Kai teikäläinen nyt sen verran seuraa uutisia ja somea, että tietää milloin Jokerit pelaa? Etkö kuitenkin ole ollut peleissä paikanpäällä myös tällä kaudella? Näin ainakin muistelen. Eikö silloinkaan ollut tunnetta? Eikö se nyt ole hienoa, että kentällä on myös omia junioreita? Hienoa se on seurata Kuuslan, Haakanan ja kumppaneiden otteita.Ei edes muista, milloin Jokerit pelaa. Ja sitten kun sattuu muistamaan, niin tuo nimettömien pelaajien tunteeton sähellys on yhtä viihdyttävää kuin maalin kuivuminen seinällä.
Tätä yritin jo aiemmin sanoa. Kun pelaajat ovat aivan vitun huonoja jääkiekkoilijoita, niin luulisi että edes yrittäisivät peräsuoli pitkällä. Mutta ei Jokereissa. Tällä menolla ei kyllä pitkään tarvi buumista haaveilla.Vaikka miten on jengi koottu vasta kesällä, niin kyllä välillä vituttaa katsoa tuota kun Tuto pyörittää mennen tullen, eikä pelaajia näytä kiinnostavan pelaaminen. Pelaajat vaihtuu, taustahenkilöt vaihtuu, sarjat vaihtuu, kaikki vaihtuu, mutta jotkut asiat ei vaan muutu.
Noilla pelaajilla on tuhannen taalan paikka antaa näyttöjä ja olla mukana nostamassa Jokereita Liigaan suuremmalla palkkapussilla, mutta ei näytä motivoivan tarpeeksi. Joko Määttä saa tän jengin pelaamaan näin huonosti tai sit näitä ei vaan kiinnosta. Kuusla ja Haakana näyttää siltä, että kiinnostaa, mutta kun se ei riitä jos paria pelaajaa kiinnostaa.Tätä yritin jo aiemmin sanoa. Kun pelaajat ovat aivan vitun huonoja jääkiekkoilijoita, niin luulisi että edes yrittäisivät peräsuoli pitkällä. Mutta ei Jokereissa. Tällä menolla ei kyllä pitkään tarvi buumista haaveilla.
Vaikea uskoa, ettei jätkillä löytyisi motia. Jos työpaikan ilmapiiri on syystä tai toisesta pielessä, saattaa työn jälki olla huonoa, halusi sitä tai ei.Noilla pelaajilla on tuhannen taalan paikka antaa näyttöjä ja olla mukana nostamassa Jokereita Liigaan suuremmalla palkkapussilla, mutta ei näytä motivoivan tarpeeksi. Joko Määttä saa tän jengin pelaamaan näin huonosti tai sit näitä ei vaan kiinnosta. Kuusla ja Haakana näyttää siltä, että kiinnostaa, mutta kun se ei riitä jos paria pelaajaa kiinnostaa.
Toisaalta ei nykyrosterille olisi ollut yhtään varmempaa paikkaa potentiaalisella liigakaudella 2025-2026, vaikka Jokerit olisi nostettu kabineteissa.Koko tämä tuhnuttelu alkoi sen jälkeen, kun Liiga käytännössä ilmoitti, ettei Jokerit nouse kabinetin kautta.
Tiedän hyvinkin ja jatkossa varmasti vielä paremmin. Tietää ainakin milloin ei kannata ainakaan katsoa "jääkiekkoa".Kai teikäläinen nyt sen verran seuraa uutisia ja somea, että tietää milloin Jokerit pelaa?
Ei kait se nyt olekaan kuin muutaman veijarin palstatotuus.Sen ei pitäisi olla mikään syy hengettömyyteen ja yrittämättömyyteen, että ollaan alkukesästä vasta kokoonnuttu.
Kyllähän maksava yleisö alkaa tällä menolla nopeasti äänestämään jaloillaan. Sama tahti kun jatkuu kentällä, niin saa AJ miettiä pikemminkin Nordis-pelien siirtoa Keravalle, kuin toisin päin.Mahtava tunnelma hallilla. Tässä vaan alkaa pelkäämään, että kuinka moni satunnaiskatsoja tonne peliesitysten jälkeen eksyy uudelleen.
Saisi AJ alkaa miettimään muutaman puolustajan siirtämistä 3.divariin ja itsensä siirtämistä kentälle.Sama tahti kun jatkuu kentällä, niin saa AJ miettiä pikemminkin Nordis-pelien siirtoa Keravalle, kuin toisin päin.
Mielestäni ainakaan tänään ei mitenkään erityisen hengetöntä, ei vaan mene kiekot maaliin. Torjunnat 15-30 kertoi aika selvää kieltä.Nyt täytyy ensimmäistä kertaa uuden tulemisen jälkeen sanoa, että hyi helvetti miten oksettavaa touhua ja mitä perseennäyttöä faneille joukkueelta. Sen ei pitäisi olla mikään syy hengettömyyteen ja yrittämättömyyteen, että ollaan alkukesästä vasta kokoonnuttu.
Surullista, mutta olisi yhdessä Ossin kanssa selvä vahvistus nykykunnossaankin tuohon tämän hetkiseen Mikkihiiret merihädässä meininkiin.Saisi AJ alkaa miettimään muutaman puolustajan siirtämistä 3.divariin ja itsensä siirtämistä kentälle.
Miksi pitäisi, jos joukkue ei usko itse edes sitä vähää? Saati esitä mitään sellaista, minkä takia noita reppahousuja pitäisi tukea? Jokaiselta pelipaita äkkiä helvettiin ja miettimään onko ansainnut kantamaan tuota paitaa päällään.Vituttaa ettei jatkoajalla ole yhtä hienoja faneja kuin tuolla katsomossa oli. Loppuun asti uskottiin omiin.