Tuosta eilisestä vihellyksestä: Olihan se vähän kevyt vihellys ja ei ehkä pelin hengen mukainen mutta kun tuota hidastusta katsoo niin kyllähän Jesse hakee vetohetkellä kontaktin maalivahtiin ja näkihän sen veskarin elekielestä että nyt koki tulleensa väärinkohdelluksi. Olisi kiva nähdä joku tilasto kuinkakohan Jokereiden hylätyssä maalissa Joensuu on ollut osallisena maskimiehenä?
Tässä kun pelaa kaksi ei venäläistä joukkuetta niin aika fooliohattu saa olla että tämänkin kääntää ryssien viaksi jollain tapaa, no joo, joku löytää kyllä.
Eikä tuo peli edes ratkennut tuohon maaliin, helpommalla dumarit toki olisivat päässeet kun tuon olisivat hyväksyneet, todennäköisyys tehdä toinen perään tuon esityksen jälkeen 0,1 prosentin luokkaa kun aloitus keskialueelta.
Nämä on näitä pelejä joissa Jokerien sorsiminen ei kyllä auttaisi yhtään mitään, jos tämä olisi järjestelmällistä niin eikös paljon fiksumpaa olisi suosia Jokereita vaikka vikassa 10 pelissä ja sitten pleijareissa "tuulen suunta kääntyisikin" ja tämä iskisi tietysti kovaa kun kauden tärkeimmät pelit menossa.
Eilisessä pelissä oli kyllä varsinkin laitojen lähellä tavallista enemmän sitomista, myös Jokereilta. Jäähyt tässä pelissä menivät muistaakseni molemmille viisi kakkosta joten isossa kuvassa ihan hyviä vihellyksiä kaikesta huolimatta.