Tämä. Huomaa kyllä, että pelejä on katottu.Juuso Salmen Fan Clubin puheenjohtajalle.
Sportin kausiketjuista löytyy taas loistavaa kamaa:
Varmaan tiesitkin, mutta mainittakoon että pätkä on mainiosta Hot Fuzz -elokuvasta.Tässä YLE:n uutisessa lainatulle tweetille. Siis tuolle, joka sisältää gif-tiedoston.
http://yle.fi/urheilu/chicago-fanit...telua_suurin_keskisormi_valmentajalle/8013707
Taas yks manne poseen? Raju kahakka saaressa: Kohujuristi Heikki Lampela yöksi putkaan - IL-TV (käsittelee asianajaja Lampelan kosteaa viikonloppua Espoossa).
Ihmettelen miten noinkin kokenut juristi voi kilahtaa tuolla tavalla.
Eihän se koulutusta tai kokemusta katso, jos tunteet ottaa vallan. Vaimonhakkaajia sun muita mätäpaiseita löytyy kaikista ammateista.
Eipä olisi ensimmäinen juristi, joka luulee olevansa lain yläpuolella. Mutta kyllä itsekin veikkaan perisuomalaista jurriflippaamista. Ei siinä tilassa ajatella.Totta. Toisaalta kun mätäpaiseita hoitelee työkseen niin luulisi, että harkintakykyä olisi enemmän. Toisaalta onhan poliisitkin tunnetusti kunnostautuneet tällä saralla.
Jotkut ne vaan ei opi kerrasta :D
- Nimimerkki Dissonanssi huilaa kuukauden sääntöjen 4, 6 ja 10§:n perusteella.
Taas yks manne poseen? Raju kahakka saaressa: Kohujuristi Heikki Lampela yöksi putkaan - IL-TV (käsittelee asianajaja Lampelan kosteaa viikonloppua Espoossa).
Kuulemma oli vaa kärpästä yrittäny iskeä, ja sattu lyömään kaks kärpästä samalla iskulla.
Silmiin osui aiemmin tänään tämä Hesarin Nyt-liitteen hömppäartikkeli
Google Mapsin mysteeri: haku omalla nimellä sijoittaa outoon paikkaan kartalla
No, pakkohan sitä oli kuitenkin kokeilla. Tulos yllätti hieman, koska paikka mihin Maps minut sijoittaa on otsikon mukaisesti vähintäänkin outo.
KalPa Hockey Oy
Sairaalakatu 15
70110 Kuopio
Laitoin hakukenttään "Jatkoaika Ralph" ja sieltä tuli tälläinen.No, hain myös nimellä "jatkoajan Ralph" ja se heitti minut Hakametsään. Siinä on sentään joku logiikka, olen siellä käynyt useammankin kerran.