Ja nyt vaikuttaa siltä, että pari kautta kapteenina riitti ja seuraava unelma löytyykin sitten Ruotsista -> tarkoittaa mitä? Tuskin ihan heti mikään jääkiekkoon liittyvä unelma voi toteutua Timråssa? Hirso puhuu jääkiekkojargonia, yrittää puhua sitä mitä fanit haluaisivat kuulla -> pelle.
Voi tsiisus, mitä settiä täältä tulee taas. Hieno hommahan tämä on Hirsolle, että pääsee ulkomaille tiliä tekemään. Kiekkoilijoiden tulee kuitenkin uran aikana ansaituilla euroilla se oma tulevaisuutensa turvata. Sekä tietysti perhe elättää siinä sivussa.
Itse voin hyvinkin uskoa, että Hirson unelma on voittaa mestaruus HIFK:n paidassa ja erityisesti sen kapteenina. Se unelma on lähellä toteutumista tänä keväänä, joten uskon itse Kimin antavan täyden panoksensa joukkueelle yhteisen tavoitteen eteen.
Arvata saattoi, ettei kauaa mene, ennenkuin tännekin saadaan joku pienen pilin omistava maalaisjuntti provoilemaan aiheesta. Mikään yllätys ei ollut sekään, että se tuli juuri Hämeenlinnan suunnalta.
Eiköhän tämä uutinen ole jo joukkueen parissa tiedossa ollut, joten tuskin vaikuttaa tekemisiin. Hyvä homma, että tuli julki jo tässä kohtaa. Luotan Nybarin olevan ajan tasalla korvaajan suhteen.