Ihme on jos ei ala kohta perse hyllyämään.
Joudut siis kuitenkin panohommiin?
Ihme on jos ei ala kohta perse hyllyämään.
En. Säästyin nyt tän päivän ja illan panoilta, ku on maha ollu saatanan sekasin. Kyllä siinä hekotuttas, kun kesken kottikärryjen alkas paska lentämään.Joudut siis kuitenkin panohommiin?
Kyllä siinä hekotuttas, kun kesken kottikärryjen alkas paska lentämään.
Ajaa, mutta keväisessä loskakelissä ei aisa kovetu.Noh, ajomies ajaa kelillä kuin kelillä.
Tuo kebabrulla kuulostaa kyllä niin hyvältä, että taidan käväistä hakemassa iltapalaksi.Melkein joutu taas panohommiin, mut selvisin.
Mikähän ihmeen ruuan himo se on. Koko ajan tekee mieli syödä kaikkea paskaa. Tempasin jo päivällä keburullan, paria tuntia myöhemmin 500g pydäriä ja kanapaniinin, ja nyt iltapalaks on tulossa hampurilaisateria kotiinkuljetettuna. Ihme on jos ei ala kohta perse hyllyämään.
Tuo kebabrulla kuulostaa kyllä niin hyvältä, että taidan käväistä hakemassa iltapalaksi.
Amatööri. Sillon vedetään hanskaan hullunlailla, kun emäntä lähtee Prismaan.Itseä alkoi tekemään mieli jörniä vähän, odotan että emäntä tulee Prismasta.
Amatööri. Sillon vedetään hanskaan hullunlailla, kun emäntä lähtee Prismaan.
Kun pääset tähän ikään, ymmärrät ettei nalli ehdi palaa siinä ajassa. Tai no, jos kyseessä on vaateostokset, ehtii käydä vaikka vieraissa siinä välissä.
Et sä nyt mikään 75-vuotias tuhkamuna oo. Jos oot, nii voisin tiedustella vaimosi puhelinnumeroa. Ihan vain makutuomariksi Prismaan. Alusvaateostoksille.Kun pääset tähän ikään, ymmärrät ettei nalli ehdi palaa siinä ajassa.
Et sä nyt mikään 75-vuotias tuhkamuna oo. Jos oot, nii voisin tiedustella vaimosi puhelinnumeroa. Ihan vain makutuomariksi Prismaan. Alusvaateostoksille.
Poika laittoi äsken kuvaa kun vaihtaa pojaltaan sinappivaippaa. Ja on toisesta päästä oksentanut naamalle. En vaihtaisi paikkaa.Poika on juuri intissä loppusodassa. Lähettää kuvia kun grillaavat makkaraa isolla nuotiolla. Vaihtaisin välittömästi paikkaa.
Sä oot onnekas ku vältit moiset tilanteet poikas kanssa, ja nyttemmin sulla on poika poikineen.Poika laittoi äsken kuvaa kun vaihtaa pojaltaan sinappivaippaa. Ja on toisesta päästä oksentanut naamalle. En vaihtaisi paikkaa.
Oho, piti laittaa tonne leffakohtausketjuun. @Moderaattorit jos voitte siirtää...Pulp Fictionissa on paljon hienoja kohtauksia, mutta Christopher Walkenin monologi kultakellosta perseessä voitaneen nostaa esille. Niin ja toki Zed, Maynard ja The Gimp panttilainaamon alakerrassa Marselluksen kanssa.
Tuosta tilanteesta on toki kokemusta muutoin. Eli tiedän mitä tuo on.Sä oot onnekas ku vältit moiset tilanteet poikas kanssa, ja nyttemmin sulla on poika poikineen.
No sitten en tiiäkkään ootko niin onnekas kun luulin.Tuosta tilanteesta on toki kokemusta muutoin. Eli tiedän mitä tuo on.
Se oli kummityttö se. Muuten ei kokemusta.No sitten en tiiäkkään ootko niin onnekas kun luulin.
autolla parikymmentä kilometriä yhteen suuntaan, sitten ajella naista kolmeen suuntaan parikymmentä sekuntia ja ajaa taas autolla parikymmentä kilometriä toiseen suuntaan.
No vähäsen vähätteli tuota aikaa. Kovasti molemmat tykkäsi jälleen. Sitäpaitsi vuoden 1989 Sunny on hyvä auto ajella, eikä tuo vuoden 1991 nainen ole lainkaan huonoimmasta päästä ajella. Kummatkin kulkuneuvoista erittäin hyviä ajassa, tosin ääntä pitävät.Aika nihkeä panos/tuotos-suhde. Tai en minä tiedä. Jos on hyvä parikymmentä sekkaa, niin kannattaahan se ajella.