tiki10 kirjoitti:Ps. Kyllä mielestäni kauden alusta pitäisi pelata jo voitosta.
IFK:lla on nyt takana 3 pelattua ottelua ja kaikki ovat olleet tasan varsinaisen peliajan jälkeen. Varmasti tiesitkin tämän. Mutta IFK ei siis ole pelannut voitosta näissä matseissa? Vai ovatko vastustajat vaan säälineet IFK:n mestistason jengiä?
Enkä ole muuten lukenut kenenkään olevan tyytyväinen nykyiseen jengiin. Minun ja varmasti monen muunkin pointti täällä on se, että peliä ei ole menetetty. Kaikki on edelleen mahdollista tällä kaudella, kun ne 2-3 vahvistusta saadaan hankittua.
Jos kerran peli on menetetty jo kolmen ekan pelin jälkeen, tiki10 & co voisivat osoittaa selkärankaisuutensa varaamalla vaikka ulkomaanmatkan keväälle, kun liigassa pelataan välieriä ja finaaleja. Ettei tarvitse sitten kärsien katsoa Kärppien, Bluesin, Jokereiden ja TPS:n välienselvittelyä. Koska sehän on selvää, että IFK saa olla tyytyväinen säälipeijaripaikkaan. Ja suurin osa faneista siinä mukana.