Vastuu taisi olla viime vedosta minulla. Ainakin käynnistin sen ja ilmoitin säännöt, joilla pelataan.
Jos minulta kysytään, niin olen sitä mieltä, että veto päättyi, kun listalta löytynyt hattutemppu tehtiin. Modethan kertoivat oman kantansa, jonka mukaan vedon voittanutta nimimerkkiä ei tulla julkistamaan eikä hänen kirjoitusoikeuksiaan palauteta edes tilapäisesti.
Listalta löytyy pitkäaikaisloukkaantuneita pelaajia ja yksi pelaaja, joka on siirtynyt Liigasta muualle. Liigan siirtoraja meni umpeen viime perjantaina, joten siirtoja muihin joukkueisiin ei enää tehdä. Tämä on syy, miksi ehdotan, että uusi veto aloitetaan tänään klo 20 ja ilmoittautuminen päättyy keskiviikkona 20.2. klo 18:29. Samoilla pelaajilla saa tottakai jatkaa, jos he ovat vielä vapaina. Ehdotan myös, että vetoa jatketaan runkosarjan loppuun saakka, jos kenenkään ehdottama pelaaja ei tee siihen mennessä hattutemppua. Tällöin veto raukeaa.
Liigasta poistunut pelaaja on Ässien Jarno Kärki ja pitkäaikaisloukkaantuneiden listalta löytyvät nimet: Mika Pyörälä, Philippe Cornet, Markus Nenonen ja varauksin Hynek Zohorna ja Iikka Kangasniemi.