Rikulta huomenna ässä hihasta ja Metsola maaliin??
Sitten Tapparan pitää tehdä vähintään 4 maalia.
Rikulta huomenna ässä hihasta ja Metsola maaliin??
Sitten Tapparan pitää tehdä vähintään 4 maalia.
Huomenna taas Tapparalle 10-0 voitto ja Espoo jatkoon niukalla voitolla maantaina. Onhan tämä niin nähty.
Tästä samaa mieltä. Jäi kyllä monta kertaa viheltämättä meidän tekemä rike, mutta kyllä olisi myös Tapparalle. Varsinkin toisessa erässä oli vankilasäännöt.Ja alleviivaan vielä: ei mitän syytä itkeä tuomareista, oitää pelata paremmin.
Tätä minäkin jäin ihmettelemään. Toisessa erässä Tappara näytti tulevalta mestarilta, ja odotin, että tulevat vielä kauheammin päälle kolmannessa. Kävikin päinvastoin: pyörivät lähinnä hyökkäysalueen kulmissa, saivat pari heittoa viivasta ja kokonaisuutena aika näennäistä tekemistä. Ei oikeasti ollut kovinkaan lähellä. Tämäkö on sitä epätasaisuutta, mitä tapparalaiset ovat tässäkin ketjussa mananneet?Aika kesy tuo kolmannen erän kiri oli, kun lähinnä ylivoimalla oli muutama hyvä vetopaikka.
Eikös tuonne ole vaasalaiset menossa kaatamaan kissaeläimiä, jos he ja turkulaiset vielä yhden voiton raapivat. Tästä parista sitten kalakukon syöntiin.Itse uskon että Tappara vie huomenna, ja näin ollen tästä jatkoon menevä joukkue rasittaa itseään täydet 5 peliä, joten jatkoonmenijä kypsyy kuin paisti uunissa, jota Ilves pääsee leikkaamaan..
Kas, totta. No vielä vähemmän kannattaa Kuopioon ajella. Ilves kyllä houkuttelisi siksi, että olisi hauska nähdä pystyisikö Ipa operoimaan niin selkeänä ennakkosuosikkina ensi kertaa tällä vuosituhannella.. Eli let’s go KooKoo!!Eikös tuonne ole vaasalaiset menossa kaatamaan kissaeläimiä, jos he ja turkulaiset vielä yhden voiton raapivat. Tästä parista sitten kalakukon syöntiin.
Mielestäsikö on siis oikein, että runkosarjan linjaukset vaikuttaa lentäneen romukoppaan tässä ottelusarjassa? Estää ja roikkua saa aika vapaasti, mikä ei kyllä tee kunniaa itse pelille. Tuotahan Grönborg ihan ansaitusti kritisoi ja on kritisoinnut monesti aiemminkin.Miten yllättävää että Grönborg kitisee tuomareista. Varmaan pakko yrittää siirtää pois huomiota siitä, miten surkeasti saa joukkueensa pelaamaan.
Tekeekö Grönborg muutakin kuin kritisoi tuomareita? Voisi ennemmin katsoa peiliin ja miettiä miksi tuollaisella materiaalilla ollaan runkosarjassa sijalla 9. ja nyt selkä seinää vastaan sarjanousijan kanssa. Nythän tuo vaikuttaa siltä, että huomio pitää vain väkisin kääntää pois siitä, että itse alisuorittaa ja pahasti. Olisi ihan mielenkiintoista tietää, mitkä tänään olivat sellaisia tilanteita, jossa Grönborg olisi Espoolle jäähyn halunnut.Estää ja roikkua saa aika vapaasti, mikä ei kyllä tee kunniaa itse pelille. Tuotahan Grönborg ihan ansaitusti kritisoi ja on kritisoinnut monesti aiemminkin.
Mites Kulonummen pitkä roikkuminen Puhakan mailassa maassa maatessaan (löytyy esim. Katsomon lähetyksestä ajassa 2:25:45 eteenpäin)?Olisi ihan mielenkiintoista tietää, mitkä tänään olivat sellaisia tilanteita, jossa Grönborg olisi Espoolle jäähyn halunnut.
Äläs nyt, pitäähän meidän saada koko kansan jännitettäväksi Derby della Teräsovi.Aro sanoi, että puolivälieriin pääseminen määrittää sen, onko kauden tulos plus- vai miinusmerkkinen. Päivän muiden pelien tuloksilla todennäköisyys on yhä korkea, että se puolivälieräsarja olisi Ilvestä vastaan. Silloin kilahtaisi kyllä kassassa isosti ja se plus saadaan sinne tulokseen. Olen alkanut myös tällaista sarjaa toivomaan.
Aluksi en sitä halunnut, koska voisi ajatella pelillisesti helpompiakin sarjoja olevan tarjolla. Koska tuossa olisi tietty menestyskulttuurillinen riski. Koska Niemelä on historiallisesti ollut Grönborgin taskussa. Mutta menkööt, toivon Tapparan voittoa tuleviin peleihin.
Mites Kulonummen pitkä roikkuminen Puhakan mailassa maassa maatessaan (löytyy esim. Katsomon lähetyksestä ajassa 2:25:45 eteenpäin)?
Ps. on sitä joskus helpomminkin vihelletty mailasta kiinnipitäminen...
Sitten kannattaa alkaa puhaltamaan kellukkeita valmiiksi. Olisi täysin järjen vastainen teko.Rikulta huomenna ässä hihasta ja Metsola maaliin??
Rönporia vituttaa ja mikäs sen parempaa. Toivottavasti tänään vielä entistä enemmän.Selkeästi Jykän ja Ricardin välillä kitka kasvaa. Ei enä Jykä virnuillut haastattelussa ja ricard ampui välittömästi etuoikealle sanomatta moroja.
Tuosta jäähy ei olisi ollut vääryys. Vastaavasti Räsäselle olisi voinut antaa jäähyn siitä Rimpisen kampituksesta eli kyllä näitä löytyy toiseenkin suuntaan. Pointtina joka tapauksessa se, että Grönborgilla on näköjään tarve kääntää keskustelu pois siitä, että joukkue alisuorittaa karmeasti ja hän valmentajana on siitä vastuussa.Mites Kulonummen pitkä roikkuminen Puhakan mailassa maassa maatessaan (löytyy esim. Katsomon lähetyksestä ajassa 2:25:45 eteenpäin)?
Ps. on sitä joskus helpomminkin vihelletty mailasta kiinnipitäminen...