Eniten ihmettelin että miten vitussa kun lawrencella selkä kiekkoon päin niin sä katsot ja syötät sen selkään sen kiekon. Ei helvetti.Olipa hieno syöttö HPK:n pelaajalle.
Ei ole! Viheltää aina vastaan. Jokaisen tarkastuksenkin jättää katsomatta ellei ole perumassa jäähyä/maalia!Ei tuo Boman ainakaan meidän eduksi ole viheltänyt koskaan.
No ei toi ole kyllä mitään vakuuttavaa peliä ollutKoko pelissä ei tähän mennessä mitään hätää ja sitten ihan käsittämätön virhe johon todennäköisesti katkeaa taas selkäranka.
Lappeenrannassa oli räikein peli missä Pelsut sai 2 kertaa 2+2 minuuttia mistä ei olisi pitänyt tulla mitään. Niitä ei silloin tarkisteltu samalla tavalla kuin eilen Tuulolan puhdasta taklausta.Musta on tuntunut tällä kaudella olleen hämmentävä määrä tilanteita, jossa tuomarit on antanut aina ne maksimituomiot. Jos vähänkin annetaan mahdollisuus niin tuplat tulee, eikä toivoakaan Solomonin tuomioista.
Ihmettelin kauan et voiks tässä olla jotain, kun tuntui niin oudolta ja väärältä. Muutama peli sitten Hockey Nightissa sitten oliko Kapanen siitä vaihtoaitioiden välistä teki havainnon, et meidän vaihtoaitiosta provosoidaan tuomareita tosi paljon ja jatkuvasti. Epäilisin ettei ollut vaan sen pelin erikoisuus.
Vittu mikä meininki. Onko ihmekään, jos tuomiot tuntuu tältä? Kauas on tultu Hölön Pelicansista
En ihmettelisi, jos pudottaisi kohta hanskat.Kalu ottaa muuten femman vielä tässä pelissä, sen verran turhautunut kanukki askissa. Nyt jo näytti että oli lähellä ettei mailalla napauttanut Kerho-pelaajan sinne pyhimpään.
Ei kasva enempää, lähtee haivenet kun vähän pyyhkeellä hieraisee. "Mee kotiin, kasvaa ja karvottuun!".Miksi Onni Käyhköllä on hitlerviikset?