Kivihalme + SkalickyTänään kuulin hallilla melkos varmasta lähteestä, että olisi Aurajoen rannoilta tulossa meille ensi kaudeksi vahvistuksia oikein kaksin kappalein.
Hyvän tason pakkia ja isokokoista hyökkääjää ilmeisesti...
Ei tuokaan mahdottomalta kuulosta. Erosen korvaajaksi Kivihalme ja rouhea maalintekijä, jolla vähän vaisumpi kausi pisteiden valossa, mutta pystyy 20+ maalin kauteen. Ikonen-> Skalicky. Kuulostaa jopa loogiselta.Kivihalme + Skalicky
Ei ole Kivihalme tämä kyseinen pakki.Kivihalme + Skalicky
Väisäsellä soppari tepsiin ensikaudeksi.Ei ole Kivihalme tämä kyseinen pakki.
Hyökkääjän nimeä ei lähde kertonut. Sen vain että on kotimainen ja isokokoinen. Itselle tuli mieleen Kalle Väisänen. Ei oikein muita isoja kotimaisia hyökkääjiä Tepsissä ole.
Okei. No sitten en kyllä tiedä, että kuka tämä hyökkääjä on. Lähde osasi kertoa vain isokokoisesta kotimaisesta hyökkääjästä. Tuli vaan ensimmäisenä mieleen, kun katselin Tepsin hyökkääjistöä.Väisäsellä soppari tepsiin ensikaudeksi.
Huolestuttavaa, jos tosiaan tulossa Tepsistä.Pakki on ilmeisesti Erosen korvaajaksi tarkoitettu. Ei ole Kivihalme tai Arell.
Juu, saman luin että isä-Kiviharju olisi junailemassa poikaa muualle. Silti mietin onko statuksestaan ja iästään huolimatta ihan satavarma kärkipakin rooliin. Kelpaisi kuitenkin.Tepsi palstallahan oli pöhinää, että Kiviharju ei ole siellä oloonsa tyytyväinen;)
Ehkä Topparin saappaisiin tai vastaavaa polkua hakemaan, mutta ei vielä Erosen.Juu, saman luin että isä-Kiviharju olisi junailemassa poikaa muualle. Silti mietin onko statuksestaan ja iästään huolimatta ihan satavarma kärkipakin rooliin. Kelpaisi kuitenkin.
Nyt alkaa olla jo ehkä hieman tuon fantasiaketjun kamaa. Tuskin on Kiviharju muualle Tepsistä lähdössä.Ehkä Topparin saappaisiin tai vastaavaa polkua hakemaan, mutta ei vielä Erosen.
No eihän se oo edes vahvistusta sillon, mitä vittua nyt? Noiden lisäksi sielä on vapaana vain jotain 20v pakkeja jotka tekee viis pinnaa kaudessa. Omasta A-junnutuotannosta saa saman tasosia.Pakki on ilmeisesti Erosen korvaajaksi tarkoitettu. Ei ole Kivihalme tai Arell.
Eronen.Tietysti kun puhuttiin Aurajoenrannalta niin voisiko olla ulkomailla pelaavasta turkulaisesta kyse;)
Eronen Erosen korvaajaksi;) Kelpaisi kyl mulle...Eronen.
Älä pelottele.Vanha tuttu Taneli Ronkainen korvaamaan Ertsi.
Tyhmiä ovat jos päästäisivät pois.Nyt alkaa olla jo ehkä hieman tuon fantasiaketjun kamaa. Tuskin on Kiviharju muualle Tepsistä lähdössä.
Tämän tasoinen sen T. Erosen korvaajan täytyykin olla. Ei mitään projektia vaan kunnon pelimies tilalle.Eronen Erosen korvaajaksi;) Kelpaisi kyl mulle...
Eihän tuolla ole mitään Eroseen verrattavissa olevaa, jos Kivihalme suljetaan pois. Tuskin on siis ketään tulossa Erosen korvaajaksi. Ei meillä niin huono tilanne ole.Joo. Totta puhuen tämä herra puolustaja olisi downgrade Eroseen.
Voihan toki olla, että on tulossa lisäksi joku kovempikin pelimies jostain muualta. Siitä en kuitenkaan tiedä enempää.
Muokkasin huhulistaa järkevämmäksi.Kattaus seuran ympärillä vellovista pelaajahuhuista. Lista päivittyy uusien huhujen ilmetessä. Parannusehdotuksia otetaan vastaan.
Siirtoraja
+ Hyökkääjä (mahd. myös 23-24) **
23/24
Sisään:
+ Oliver Kiljunen (HPK) ***
+ Kookas hyökkääjä ja Erosen korvaaja Turusta, kotimaisia **
+ Nimekäs kotimainen pakki, mahd. sama kuin ylempi **
+ Topi Rönni (Tappara) **
+ Tsekkejä *
Ulos:
- Eronen (JYP) ****
- Kivenmäki (SaiPa) ***
* = Vähemmälle huomiolle jäänyt huhu
** = Spekulaatiota herättävä huhu
*** = Palstalla varmana kuulutettu huhu
**** = Uutiskynnyksen ylittänyt huhu