Oon kyllä samoilla linjoilla, liian isot on saappaat vielä. Rohkeutta lisää, mikä sekin kyllä tulisi fysiikan myötä varmasti. Silti, sitä legendaarista ”The potentiaalia” on ilmassa.Kyllä me tuosta Kiukkaasta saadaan vielä laadukas kiekollinen pakki. Nyt pitäisi saada vaan voimaa runkoon ja puolustuspeliä paremmaksi, mutta hyökkäyspäässä kyllä tapahtuu jo nyt. Tänääkin loistavia haastoja ja viivalta nousuja, eikä ollu kaukana saada maalinkin tehtyä.
Juurikin näin. Ja ei varmasti tänään olisi nuin paljon tullut miinusta, jos pakkipari oli ollut esim. Niinisaari tai Salminen.Kyllä me tuosta Kiukkaasta saadaan vielä laadukas kiekollinen pakki. Nyt pitäisi saada vaan voimaa runkoon ja puolustuspeliä paremmaksi, mutta hyökkäyspäässä kyllä tapahtuu jo nyt. Tänääkin loistavia haastoja ja viivalta nousuja, eikä ollu kaukana saada maalinkin tehtyä.
Niin, ykkössentteri kapteeni putosi alkulämmöissä käytännössä pakkovoiton vaativassa ottelussa.3p, ei tuosta oikein muuta positiivista löydä. Toinen erä oli jo vähän sinnepäin.
Voi sua, pistän paremmaksi. Laitoin tappioasemassa Saipalle rahaa. Kerroin taisi olla jotain 8,5. Sai sekä rahaa, että nauttia saipan voitosta!40e häviäminen ei ole tuntunut näi hyvältä kertaakaa. Vittu kiitos SaiPa!
JYP pitikin voittaa, on ollut sen verran heikko, myös HPK olisi pitäny voittaa sekä myös TPS.Niin, ykkössentteri kapteeni putosi alkulämmöissä käytännössä pakkovoiton vaativassa ottelussa.
Koko ottelu kuudella pakilla, 2-0 tappiolla 5 min jälkeen. Kaksi kärkipuolustajaa telakalla. Ja silti, lopulta, se siun mainitsema 3p.
Uskomatonta puusilmäilyä, jos ei tuosta muuta positiivista löydä esim. joukkueen henkisestä voimavaroista.
Mutta muista toki seurata säälit kotisohvalta, kuten ekassa erässä jo sanoit. Jos SaiPa siellä edes pelaa.
Itse ketjun aiheeseen: KARI PIIROINEN.
Kyllä SaiPan voitto tuntuu aina paremmalta, kun saada häviöllä rahaa, mut onnea!Voi sua, pistän paremmaksi. Laitoin tappioasemassa Saipalle rahaa. Kerroin taisi olla jotain 8,5. Sai sekä rahaa, että nauttia saipan voitosta!
Matemaattisesti pudotuspelipaikka on varma. JYP voi saada 18 pistettä ja eroa on 23 pistettä.Nonyt kyllä! Poissa VPetman, Karvinen, Kousa, Pysyk ja Aho. Surkea viikko alla. Ja sit vielä punnerretaan 0-2 ja 1-3 tappioasemasta voitto! Tekee hyvää joukkueen itseluottamukselle.
Ja sitten vielä sarjataulukkoon:
- takaisin neljän joukkoon kolmossijalle! Vielä ekan erän lopussa näytti siltä että tätä ei enää tapahdu tällä kaudella.
- SaiPan sijoitus on nyt myös 100% varmuudella vähintään 11 - Kärpät, JYP, Pelicans, TPS ja Jukurit ei voi mitenkään ohittaa meitä. Ehkä sitä tässä ujosti voi sanoa että pudotuspelipaikka on varma? :)
Kyllä parasta on nauttia molemmista!Kyllä SaiPan voitto tuntuu aina paremmalta, kun saada häviöllä rahaa, mut onnea!
Se on iha totta varmasti. Ikinä en pelaa SaiPan voitosta, koska hyvin usein siinä käy se päinvastanen, joten helpotan omia traumoja sillä, että voitto tai rahat.Kyllä parasta on nauttia molemmista!