Hyvä, että alkoi osumaan. 4 eka matsia 0+1. Oli kyllä upea tuo toinen maali.Marjala tänäänkin molemmat TPS maalit Saipaa vastaan
Hyvä, että alkoi osumaan. 4 eka matsia 0+1. Oli kyllä upea tuo toinen maali.Marjala tänäänkin molemmat TPS maalit Saipaa vastaan
Marjala HIFKiin?ONNITTELUT JA TSEMPPIÄ SEURAAVAAN, ONKO SE HIFK?
Herätys. Kausi päättyi 15.3.ONNITTELUT JA TSEMPPIÄ SEURAAVAAN, ONKO SE HIFK?
RoKi sitten syksylläONNITTELUT JA TSEMPPIÄ SEURAAVAAN, ONKO SE HIFK?
Oikeasti, hänen sukulaismies kertoi että oli tulossa Ouluun. Onko Hifk myyny Lehterän. Lehterä sit Ouluun ja bileet pystyyn, fiilis taattuMarjala HIFKiin?
Ottasin touhutonnilla samaa ku sinä!Oikeasti, hänen sukulaismies kertoi että oli tulossa Ouluun. Onko Hifk myyny Lehterän. Lehterä sit Ouluun ja bileet pystyyn, fiilis taattu
Ilves-Tappara, seuraava, haluaako joku muu Suomessa kuin Tappara fani että Ilves putoaa? Lehterä olisi hyvä haku , voittanut monesti Oulussa:)Viesteistä päätellen jollain menee täällä ainakin lujaa, vaikka oman joukkueen kausi päättyikin jo tovi sitten...
Saattaa halutakin. Samaa mieltä, että Lehterä olisi hyvä haku. Sellainen raikas täsmähaku ja istuisi loistavasti Kärppien ensi kauden 'pohjoisen pojat' rekrypolitiikkaan.Ilves-Tappara, seuraava, haluaako joku muu Suomessa kuin Tappara fani että Ilves putoaa? Lehterä olisi hyvä haku , voittanut monesti Oulussa:)
Minä. Raskasta sakkia ne Tampereen toiseksi parhaan fanit.Ilves-Tappara, seuraava, haluaako joku muu Suomessa kuin Tappara fani että Ilves putoaa?
Mitä? Tappara saisi joutaa pihalle pleijareista, mutta jos miettii tamperelaisia niin satakertaa mielummin minä Tapparan faneille tuon jatkopaikan soisin kun Ilvesfaneille. Toiset sentään käyttäytyvät massana hyvin muutamaa ylilyöntiä siellä täällä lukuunottamatta, toiset seilaavat jokaisen joukkueen osioon esittämään että olisivat voittaneet viimeiset 50 mestaruutta.Ilves-Tappara, seuraava, haluaako joku muu Suomessa kuin Tappara fani että Ilves putoaa? Lehterä olisi hyvä haku , voittanut monesti Oulussa:)
No nyt viimeistään Seppänen sitten mittauttaa oman uskottavuutensa, kun on käynyt ampumassa alas samalla kertaa sekä Iltalehden Marjala->Kärpät sekä Keskisuomalaisen Vatanen->JyP -jutut.Urheilucast huhuaa Rafkinia Ouluun.
Ja tosiaan Marjalaa Ilvekseen.
On mittauttanut monesti aiemminkin ja perin lyhyeksi on todettu.No nyt viimeistään Seppänen sitten mittauttaa oman uskottavuutensa,
Sama vika. Valitettavasti löysin yksi päivä pikkuisen yhtaläisyyden tähän huhuun, mutta en pitänyt sitä kovin merkittävänä.Rafkin on kyllä sellainen pelaaja, jota ei koskaan toivoisi näkevänsä Kärpissä. Toivottavasti ei tule.
Rafikin on mielestäni sellainen pelaaja, jonka voisi poimia alelaarista kolmospariin. Nuori ja toivottavasti kehittymishaluinen jätkä, jolla on kaikki ominaisuudet kasvaa Liigassa huippupakiksi. Jos saadaan halvalla Ouluun, niin täydentäisi hyvin rosteria rightin pakkina, joita ei ihan kauheasti täällä ole. Luistelee hyvin ja taklaa hanakasti. Ongelmana taitaa olla se, että ainakin Tapparassa teki kiekollisena varsin erikoisia ratkaisuja. Voisi siis olla kunnon pelitavan (mitä Tapparassa tai Kärpissä ei edellisellä kaudella ollut) kanssa vähemmän ongelmissa?No nyt viimeistään Seppänen sitten mittauttaa oman uskottavuutensa, kun on käynyt ampumassa alas samalla kertaa sekä Iltalehden Marjala->Kärpät sekä Keskisuomalaisen Vatanen->JyP -jutut.
Rafkin on kyllä sellainen pelaaja, jota ei koskaan toivoisi näkevänsä Kärpissä. Toivottavasti ei tule.
Niin kauan kun hankinnan X rahat eivät estä Kärppiä tekemästä tarpeellista hankintaa/asiaa Y on minulle se ja sama vaikka maksaisivat viisi miljoonaa kaikille, kunhan joukkue on urheilullinen, voittava ja uskottava.
Ei ole Rafkinin isä kuollut, vaan isoisä.sekä isänsä sairastelun ja kuoleman myötä.
Olisin halunnut Tapparan tippuvan jo eilen, mutta hyvä sentään että toinen Tampereen joukkueista tippuu mitalipeleistä nyt väkisinkin.Ilves-Tappara, seuraava, haluaako joku muu Suomessa kuin Tappara fani että Ilves putoaa?
Jo vuosia olen tätä toivonut, jo tps-ajoilta. Siinä olisi lähivuosien luottopakki.Urheilucast huhuaa Rafkinia Ouluun.