Ramchester
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Turun Puuhasteluseura
Nokialla on oikeasti suuri käytettävyysasiantuntijoiden ja tutkijoiden armeija, joten tiedon puutteesta ei ole ollut ennenkään kyse.
Eli kyse on ollut ihan silkasta typeryydestä?
Nokialla on oikeasti suuri käytettävyysasiantuntijoiden ja tutkijoiden armeija, joten tiedon puutteesta ei ole ollut ennenkään kyse.
Eli kyse on ollut ihan silkasta typeryydestä?
Ja Noksuhan on perinteisesti vielä pärjännyt hyvin käytettävyydeltään, joten hirveästi sitä ei edes voi moittia tästä.
Senkö takia epäilet tuotteen olevan keskeneräinen, että sen julkaisua on lykätty jo muutamaan otteeseen? Eikös sen pitäisi nimenomaan varmistaa, että se olisi julkaisuhetkellä valmis?N8 vaikutti lupaavalta, mutta ilmeisesti kyse on taas kerran keskeneräisestä tuotteesta.
Samaa logiikkaa kuin se, että viides ydinvoimala räjähtää varmasti, kun rakennusvaiheessa on jatkuvasti tiedotettu siitä kuinka virheitä on korjattu.Senkö takia epäilet tuotteen olevan keskeneräinen, että sen julkaisua on lykätty jo muutamaan otteeseen? Eikös sen pitäisi nimenomaan varmistaa, että se olisi julkaisuhetkellä valmis?
Samaa logiikkaa kuin se, että viides ydinvoimala räjähtää varmasti, kun rakennusvaiheessa on jatkuvasti tiedotettu siitä kuinka virheitä on korjattu.
Ihmiset eivät ole järkeviä.
Olisiko ehkä kuitenkin ollut paras vaihtoehto se, että N8 olisi tehty kuntoon ja julkistettu vasta sitten.
Täytyy vaan ihmetellä tuota Nokian markkinointia, Pamela Anderson on todella omituinen camp-tyylin veto tähän hätään.
Täytyy vaan ihmetellä tuota Nokian markkinointia, Pamela Anderson on todella omituinen camp-tyylin veto tähän hätään.
Vanjoelta taas "loistavaa" kommenttia Androidista. Puhelinvertailu
Kuin housuun pissaisi lämmittelymielessä...
No minkäs teet kun vetelät valuu housuista, eikä vieläkään uskalla myöntää, että Nokian valmistama tehokas Androidluuri tulisi todennäköisesti myymään ennätyksellisesti
No minkäs teet kun vetelät valuu housuista, eikä vieläkään uskalla myöntää, että Nokian valmistama tehokas Androidluuri tulisi todennäköisesti myymään ennätyksellisesti.
Androidin käyttöönotto olisi tyhmintä mitä Nokia voisi tehdä.
Androidin käyttöönotto olisi tyhmintä mitä Nokia voisi tehdä.
He olisivat täysin Googlen armoilla, heidän Navteq-ostoksensa arvo romahtaisi (Google ei salli kilpailevia navigaatioita Androidin alla), Nokia kilpailisi puhtaasti komponenteilla Samppaa ja HTC:tä vastaan ja Nokia joutuisi hankkimaan Android osaamisensa nollasta.
Oikeasti, mikä vittu teitä vaivaa?
He olisivat täysin Googlen armoilla, heidän Navteq-ostoksensa arvo romahtaisi (Google ei salli kilpailevia navigaatioita Androidin alla),
Ilmeisesti pörssianalyytikkojen lisäksi palstalla on myös paljon markkinoinnin ammattilaisia. Pamelasta puhutaan->Nokiasta puhutaan, mikä on kuitenkin jenkeissä äärettömän tärkeää kun markkinaosuus on mitä on. Pamelahan on sitä paitsi vain jenkkien mainoskampanjointia, eli syitä voi varmaan etsiä täysin jenkkilän toimiston puolelta. Tottakai joku uusi Neo banaanipuhelimen kanssa olisi parempi juttu, mutta se aika lienee mennyttä.
Oletko sitä mieltä, että Nokia ei hyötyisi aivan perkeleesti siitä jos ottaisivat Androidin muutamaan malliinsa. 1-2kpl ns. high end-tuotteita ja 2-3kpl näitä keskiluokkaisia malleja. Siihen asti kun normaalisti jouduttaisiin tökkimään eteenpäin Commodore64 Symbianilla voitaisiin samalla tutkia Androidia ja samalla kehittää sitä omaa MeeGoa vieläkin paremmaksi. Ja eikö ne komponentit ole juuri aina ollut Nokian vahvuus?
Pamelahan ei paljoa uutiskynnystä ylitä, jos oikeasti olisi kaivattu jotain shokkiarvoa niin Paris Hilton tai Lindsay Lohan kehiin. Pamela on siis vetona aivan älytön, ei ylitä uutiskynnystä muttei liitä brandiin mitään positiivisia mielikuvia.
Mun mielestä ihan toimivaa itseironiaa.Täytyy vaan ihmetellä tuota Nokian markkinointia, Pamela Anderson on todella omituinen camp-tyylin veto tähän hätään.
Niinpä. Jengi luulee että Androidin voi tosta vaan nykästä puhelimiin tajuamatta millaset ponnistelut se vaatii.