Sattuu. Tai kirpaisee enneminkin. Ei nuo kamat suojaa osumalta kuin vain rinnasta ja housuista. Sitten käsivarsissa jotain suojia kanss, mutta ei koko varrelle.Millaiset noi maalivahdin varusteet on salibandyssa? Koskeeko tuo koskaan kun tulee osuma oikeaan kohtaan niin sanotusti?
Sattuu. Tai kirpaisee enneminkin. Ei nuo kamat suojaa osumalta kuin vain rinnasta ja housuista. Sitten käsivarsissa jotain suojia kanss, mutta ei koko varrelle.
Pelasin koko urani (10v) ainoastaan rintapanssarilla, muuta ei paidan alla ollut. Jossain vaiheessa alkoi tulla pelipaitoihinkin jonkunlaisia toppauksia. Kyllä siinä käsivarsissa aina reikäpallon kuvia oli. Housut on hyvin topattu.Aivan. Vinhaa vauhtia tuo pallo aika ajoin lähtee. Ei niin topattujen näköisiä nuo veskarit.