K
kiwipilot
Maailmalla huolestuttiin, kun omikron vei lapsia sairaalaan runsain määrin – tämä on tilanne Suomessa nyt Maailmalla huolestuttiin, kun omikron vei lapsia sairaalaan runsain määrin – tämä on tilanne Suomessa nyt
"Vaikka varsin monilla sairaaloiden lapsipotilailla on tällä hetkellä koronatartunta, on se harvemmin sairaalahoidon syy."
Omikron vie lapsia sairaalaan, mutta ei viekkään. Kiitos Ilta-Sanomat taas.
Jälleen yksi esimerkki kuinka media pitää omalta osaltaan huolen siitä, että pelon pandemia jatkuu. Surullista, turhauttavaa ja raivostuttavaa. Ei kannatta ihmetellä miksi hysteeriset iskät ja äipät testaavat pikku mirkkumarkkujaan päivittäin positiivisen tuloksen pelossa - tai toivossa - kun noita lööppejä silmäilee. Kysehän on siis taudista joka on lapsille, nuorille ja rokotetuille aikuisille nuha, yleensä pahimmillaan kausiflunssaa vastaava räkätauti.
On suorastaan oksettavaa kuinka mediat laidasta laitaan ajelevat kaksilla rattailla: ensin pelotellaan, klikkihuorataan ja seuraavana päivänä jeesustellaan maan hallituksen koronatekemisistä. Linjatonta paskaa. Yle tosin on pitänyt linjansa ja pysynyt vallan sylikoirana ja hallituksen tiedotuskanavana, kyseenalaistamatta yhtään mitään.
Viimeksi muokannut ylläpidon jäsen: