JYPiltä puuttuu mielestäni kokoonpanoa katsoessa hyökkääjien osalta yksi kärkihyökkääjä Schnarrin viereen, vasen käsi alhaalla pelaava pelaaja.
Jotain tämän suuntaista.
X-Schnarr-Puustinen
Ojantakanen-Lassila-Tieksola
Siikanen-Perttu-Varga
Vidgren-Mäkinen-Petman
Siikanen-Perttu-Varga kuulostaa sen tason täsmäaseelta Pennerbornin kiekkoon (joka pohjautuu nopeuteen, niinkuin Jonsson haastattelussa sanoi), että oikein vesi kielellä odotan tuota kokoonpanoa syksyllä kasaan.
Kannattaa nyt ihan oikeasti jokaisessa fantasiarosterissa asetella se Mäkinen vähintään kolmossentteriksi, on aivan satavarmasti Pertun edellä nokkimisjärjestyksessä.
Kyllä minä näkisin että se minimi ennen kauden alkua on kaksi laituria.
Toinen ihan sitä ykköskoria ja toinen vähintään Tieksolan tasoinen. Jos tuossa ei Tieksolalla lähde natsaamaan, niin sitten ollaan taas sormi suussa että kuka sieltä nousee tilalle. Siikanen tulosyksikössä alkaa olla nähty kortti ja Vargan liigakompetenssi on täysi arvoitus. Petman-Vidgren kaksikosta nyt puhumattakaan.