Sylwester kirjoitti:
Joudun jäämään draftista pois koska bisnes-elämä vie liikaa aikaa. Joten voisiko joku korvata mut tai jotain sinne päin.
Jaahas, varmasti ihan fiksu päätös draftin etenemisen kannalta. Mutta mitä tässä nyt tehdä. Tässä miettimäni vaihtoehdot:
Vaihtoehto 1: Käyt draftaamassa niinkuin ennenkin, mutta saamme hypätä vuorosi yli, eli teet varauksesi kun kerkeät.
Vaihtoehto 2: Joku on ihan innoissaa tästä vapautuneesta paikasta, ja haluaa jatkaa siitä mihin jäit. (Vapaaehtoiset huutakaa "HEP!" nyt)
Vaihtoehto 3: Sylwester jää pois draftista, eikä häntä korvaa kukaan. Hänen draftaamansa pelaajat eivät ole siis draftissa enää mukana, eikä niitä voi draftata uudelleenkaan.
Mutta oli miten oli. Nyt Sylwesterin vuorot saa hypätä yli, eli ei tarvitse odotella. Hän voi hoidella vuoronsa kun kerkeää, tai sitten joku muu tekee sen hänen puolesta.