5vs5 pelissä täysin hyödytön.
Ole paska +60min mutta tee maali.
Kuinkahan paskoja ne muut ovat olleet kun Suomen luultavasti paras hyökkääjä Granlund on näkemyksesi mukaan ollut täysin hyödytön paska?
5vs5 pelissä täysin hyödytön.
Ole paska +60min mutta tee maali.
Onneksi pelaajia nappaa, omistajien reaktiot voivat olla muuta. Noh, eiköhän siellä ole vakuutukset liigan puolelta laitettu ns. minttiin.
Turnauksessa on neljä tuomaria, kolme kanadasta ja yksi USA:sta.Haisee selvästi Suomi vs USA finaalille
Edit. Toivottavasti Suomi vs Kanada pelissä ois Jenkki tuomarit. Pelkkiä Kanukki jäähyjä. Pate painais 4 ylivoimapörsää. Ois aika nasulia
Olisi sanonut: "HYVÄ!".Jotenkin näin:
”Lyhyessä turnauksessa haasteena on ylivalmentaminen, miten olet mielestäsi onnistunut tässä?”
Pennanen vastasi, että sitä on vielä liian aikaista arvioida ja lähti haastattelusta sanomalla kiitos, vaikka Tourulla oli vielä toinen kysymys tulossa.
Tuolta pitäis näkyä, itsellä ruutu niin en ole aivan satavarma.Ruutu- tilaus harkinnassa. Onko totta, että Nelonen HD ei näy Ruudun sovelluksen kautta ilmaisena sitten, kun illan kiekkopeli alkaa, vaikka tällä hetkellä esim Voice of Finland pyörii varsin mallikkaasti nettilähetyksenä?
Nää on nää podcast-pojat mitkä luulee että aina on aika reflektoida ja pureskella. Antais niiden keskittyä peliin.Jotenkin näin:
”Lyhyessä turnauksessa haasteena on ylivalmentaminen, miten olet mielestäsi onnistunut tässä?”
Pennanen vastasi, että sitä on vielä liian aikaista arvioida ja lähti haastattelusta sanomalla kiitos, vaikka Tourulla oli vielä toinen kysymys tulossa.
Lauantaina kokeilin tuota ja eihän se Suomen peli tietenkään näkynyt. Tuli ilmoitus, että pitää olla Ruutu+ -tilaus tms. voimassa.Ruutu- tilaus harkinnassa. Onko totta, että Nelonen HD ei näy Ruudun sovelluksen kautta ilmaisena sitten, kun illan kiekkopeli alkaa, vaikka tällä hetkellä esim Voice of Finland pyörii varsin mallikkaasti nettilähetyksenä?
Onko Kanadan kokoonpano jo julkaistu?
Flashcoressa on.Onko Kanadan kokoonpano jo julkaistu?
Ja se kuulostaa siltä,että jäähyjä ei oteta, kotituomarit niin voi olla toiveajattelua.Makar taitaa olla askissa. Ainakin Sportnetillä on haastattelu, jossa lupaa tekevänsä kaikkensa Suomea vastaan.
Suomi tulee olee boksissa tässä pelissä jos peli pysyy tasaisena. Kanada-Usa finaalia siellä pedataan. On vaikea urakka tulossa.Ja se kuulostaa siltä,että jäähyjä ei oteta, kotituomarit niin voi olla toiveajattelua.
Tasonnostoa odottelen ykkösketjulta, ei ollut huono Ruotsia vastaan, mutta kanukkien pakkeja pitää päästä haastamaan kunnolla, kyllä sieltä niitä tekopaikkoja syntyy kun jaksetaan paineistaa.
Älä jinxaile. JookoJes, Binnington Kanadalla maalissa. Jääkiekko on siinä mielessä aika simppeli peli, että hyvin usein paremman maalivahdin joukkue voittaa. Siinä olisi iskun paikka tänään, sillä Binnington ei todellakaan ole tuon Kanadan muun joukkueen tasolla. Pelaahan nyt Kevin tänään elämäsi peli!
Flashcoressa on.
Saatana kun Hintz laidassa.
Itse veikkaan, että kyse oli Kanadan kovan alkufokuksen rikkomisesta. Jenkit tiesi, että kanukit tulee todella kovaa heti eikoille minuuteille, mutta tällä tavalla se lataus ja valmistutuminen saatiin osittain napattua pois.
Crosby laidassa? Mitä? Milloin viimeksi pelannut laidassa, joskus 20 vuotta sitten Super Marion vierellä?No kaivetaanpa ne nyt sieltä tänne sitten:
Crosby - McDavid - Stone
Reinhart - McKinnon - Marner
Marchand - Bennett - Jarvis
Hagel - Point - Cirelli
Toews - Makar
Morrissey - Parayko
Sanheim - Doughty
Joo se on turha tätä matsia katsoa. Kiitos vaan @John LidgettÄlä jinxaile. Jooko
Joo se on turha tätä matsia katsoa. Kiitos vaan @John Lidgett
Tuo ketju tekee tänään 5vs5 pelissä kaksi maalia. Saa ottaa ylös. Pennanen on velehoHelvetin outoa miksi tuota Hintz-Ahoa pakotetaan. Kaksi sentteriä ja ajautuvat toistensa linjoille kokoajan . Hintz ja Granlund löysi yhteispeliä viime matsissa. Granlund-Hintz-Rantanen olisi voinut toimia myös, koska ei se Barkov-Rantanenkaan loistanut ole yhteispelillä.
Aika tarkka kuvaus eväistä. Lämppärileivät maistuis kyllä.Jaahas jaahas tässä alkaa tunnelma ihan nousta pikku hiljaa
- Päivä tuhlattu taas töissä tien päällä
- n. 4½ km lenkki heitetty ja jumppa päälle
- Pesukone jauhaa
- Kisaeväät tehty...
[ - porkkana ja kurkku paloja,
- pätkis minibytes suklaata, ostin irttarihyllystä 9,95 € / kg, pussissa ois ollut +22 € / kg
- A.Le Coq -lonkeroa 0,0 %
- Rasvatonta maitoa ( Kotimaasta )
- Lämppärileipiä: pienipyöreä näkkileipä ruis ( vaasan ), oivariini pehmeät öljyt oliivi ( Valio ), ketsuppi ( aura ), ohuen ohut ylikypsä saunapalvikinkku ( hk ), tomaatti, kurkkusalaatti ( herkkumaa ), ananas ( coop ) ja Punaleima Emmental 17 % ( valio ) ]
Kohta sais alkaa....
Muuten Jusa sais oikeasti mennä parturiin