Jenkit ovat harjoitelleet vuosikymmeniä mm. Al-Qaidan ja ISIS:n terroristien olinpaikkojen tiedustelua ja eliminointia. Heillä on siihen sekä tieto että taito ja aivan 100% varmasti antavat jatkuvaa ja ajantasaista tietoa Ukrainalle kun paikantavat näitä kenraaleita ja Ukraina sitten hoitaa loput.
Odotan ehkä eniten sitä päivää kun se tiktok sankari Kazyrov paikannetaan jenkkien toimesta.
Onhan nämä nyt aivan epäreilut jaot.
Kadyrovista ja sen porukoista taitaa nykyisin olla enemmän vaaraa omille kuin ukrainalaisille, joten kannattanee ensin panostaa noiden pätevämpien ja tärkeämpien ukkojen löytämiseen ja listimiseen. Ammuskelkoot Tiktok-miehet siellä selustassa liikennevaloja siihen saakka.
Nythän muuten tuossa viikolla uutisoitiin, että USA on poistanut jotain rajoituksia tuosta tiedusteluavustaan, eli jatkossa Ukraina saa vielä entistäkin tarkempaa ja tehokkaampaa tiedusteluapua USA:lta. Kun miettii miten tehokkaasti tuo on jo nyt toiminut, niin ei venäläisten urakka tästä ainakaan helpotu yhtään. Kenraalitappiot jo nyt yli 50%, ja voitonpäivään vielä yli viikko aikaa, joten katsotaan mikä prosentti on tuohon mennessä. Tuo Darth Putin -tilihän on vitsaillut tuolla, että se on kenraali per 6,5 päivää keskimäärin.