No en keksi mikä noissa olisi mielenkiintoista. Tämän toiminnan suhteenhan ne on ollut aikalailla hyvin avoimia. Siis kaikki kymmenet murhat ja murhayritykset on tehty vaivautumatta peittelemään toimintatapaa, koska sehän lähettää vahvan viestin. Näin käy Putinin viholliselle.Mielenkiintoista muuten sitten jos ja toivottavasti kun Putin joskus saadaan vastuuseen niin minkähänlaisia rötöksiä siellä paljastuu kaikkien näiden vuosien ajalta? Ei nyt tarvitse hirveä meedio olla että tietää Putinin olevan oppositiopoliitikkojen ja toimittajien kuolemien takana, mutta onkohan näistä jotain salattua materiaalia olemassa jostakin? Tai no eikai se salattua ole jos siitä yleisesti tiedettäisiin, mutta kuitenkin.
Putin antoi käskyn ja joku suorittavastq portaasta kävi tekemässä poiston. Videomateriaali käskytyksestä tai itse teosta tuskin hätkähdyttäisi ketään.
Ehkä ne epäonnistuneet myrkytykset, Skribalin ja Navalnyin, olisi kiinnostavampia tapauksia, jos niistä löytyisi jotain materiaalia ryssimisestä.