Lainaus posiketjusta.Katsomon kuuden kuukauden määräaikaisuus loppuu ensi viikon sunnuntaihin. Viimeiset viisi ottelua jää näkemättä, ellei maksa kuukaudesta 47,95 euroa. Taitaa jäädä kanavapakettien tilaamiset, perkele!
Sulla pitäis olla 14vrk peruutusoikeus kuitenkin, jos toisiin ajatuksiin tulet :DLainaus posiketjusta.
Täällä puolestaan edellinen tilausjakso loppuu eilen, eli aiemmin tänään makselin juurikin tuon 47,95€ ja ajattelin tyhmänä että onpa kivaa päästä taas illalla kattomaan kiekkoa.
Eihän siinä, katsotaan ja kärsitään kun kerran maksettu on. Sitä saa ainakin koko rahan edestä.
Joo ja tätä menoa saadaan pelata 8 peliä runkosarjan päättymisen jälkeen joten riittää katsottavaa pitkälle kevääseen.Lainaus posiketjusta.
Täällä puolestaan edellinen tilausjakso loppuu eilen, eli aiemmin tänään makselin juurikin tuon 47,95€ ja ajattelin tyhmänä että onpa kivaa päästä taas illalla kattomaan kiekkoa.
Eihän siinä, katsotaan ja kärsitään kun kerran maksettu on. Sitä saa ainakin koko rahan edestä.
Sehän tässä hauskaa onkin, että katsomalla tämän pelin olen tuosta peruutusoikeudesta luopunut.Sulla pitäis olla 14vrk peruutusoikeus kuitenkin, jos toisiin ajatuksiin tulet :D
Aivan, sehän menee sieltä kautta niin. No, nauti kyydistä.Sehän tässä hauskaa onkin, että katsomalla tämän pelin olen tuosta peruutusoikeudesta luopunut.
172 maalia päästetty 51 ottelun jälkeen. Mennään samanlaisella maalitahdilla viimeiset 9 ottelua niin tuo 211 päästettyä maalia kaudelta 20-21 menee rikki helposti.Vaan 34 maalia päästetty viimoisessa 7 pelissä (ja tämän iltanen vielä kesken). Ohh yeah baby.
Edit: muistaakseni JYP on siis tämän kierroksen päätyttyä Liigassa eniten maaleja päästänyt joukkue. Ollaankohan tälläkin kaudella tässä tilastossa ns ykkösiä.
Oletko varma tästä? Tietääkseni yleensä sillä ei ole mitään merkitystä onko tuotetta alkanut käyttämään vai ei. Ainakin Telialla ja Elisalla peruutusoikeus säilyy, vaikka olisi jo katsonut otteluita.Sehän tässä hauskaa onkin, että katsomalla tämän pelin olen tuosta peruutusoikeudesta luopunut.
Joo kaikilla operaattoreilla ainakin säilyy. Jotenkin uskoisin, että myös ihan Katsomon kauttakin, mutta varmaksi en uskalla sanoa.Oletko varma tästä? Tietääkseni yleensä sillä ei ole mitään merkitystä onko tuotetta alkanut käyttämään vai ei. Ainakin Telialla ja Elisalla peruutusoikeus säilyy, vaikka olisi jo katsonut otteluita.
Eipä tässä kohtaa muutakaan voi, pidetään kaiteesta tiukasti kiinni.Aivan, sehän menee sieltä kautta niin. No, nauti kyydistä.
Oletko varma tästä? Tietääkseni yleensä sillä ei ole mitään merkitystä onko tuotetta alkanut käyttämään vai ei. Ainakin Telialla ja Elisalla peruutusoikeus säilyy, vaikka olisi jo katsonut otteluita.
En lähtisi tätä rikollisen toiminnan tukemista ihmeemmin mainostamaan tai sillä kehuskelemaan.Onneksi katson tätä touhua 21€/12kk maksaneella IPTV:llä niin ei harmita rahanhukka
Katsominen ei ole rikos, jakaminen on. Onneksi meillä kuitenkin tälläkin palstalla riittää näitä pyhimyksiäkin, niin menee pitkässä juoksussa tasan.En lähtisi tätä rikollisen toiminnan tukemista ihmeemmin mainostamaan tai sillä kehuskelemaan.
Jos siitä maksaa, niin maksaa rikollisille. Ei se ole suoranaisesti rikollista, mutta moraalisesti erittäin tuomittavaa.Katsominen ei ole rikos, jakaminen on. Onneksi meillä kuitenkin tälläkin palstalla riittää näitä pyhimyksiäkin, niin menee pitkässä juoksussa tasan.
Saatetaan tukea vaikka Putinin sotakoneistoa.Jos siitä maksaa, niin maksaa rikollisille. Ei se ole suoranaisesti rikollista, mutta moraalisesti erittäin tuomittavaa.
Noista maksamalla tuetaan ihan kovan tason järjestäytynyttä rikollisuutta. En lähtisi millään tavoin vähättelemään asiaa tai kutsumaan kyseistä touhua vastustavia ihmisiä pyhimyksiksi. Niin kauan kun ihmiset näistä maksavat, niin se ei todellakaan mene pitkässä juoksussa tasan.
Mulla ei ole mitään sitä vastaan, että käyttää jotain palveluita, mitkä eivät maksa mitään. Se on kaikin puolin ok. En vain halua, että tuetaan vakavaa rikollisuutta.
Tuossahan ei ole mitään pahaa. On erittäin oikein, että maksaa jaloillaan. Niin kuuluukin tehdä, jos kokee sen omalta osaltaan oikeaksi ratkaisuksi.Minäpä se vasta paha olen, kun en maksa kenellekään enää mitään tästä "huvista". Enkä maksa, ennen kuin vastuu on oikeasti kannettu.
Mitäs/ketäs nyt syytettäs kun Veiniä ja Heiskasta ei ole enää kivitettäväksi?172 maalia päästetty 51 ottelun jälkeen. Mennään samanlaisella maalitahdilla viimeiset 9 ottelua niin tuo 211 päästettyä maalia kaudelta 20-21 menee rikki helposti.
Ruusun syytä.Mitäs/ketäs nyt syytettäs kun Veiniä ja Heiskasta ei ole enää kivitettäväksi?
- Makkaran vähyyttäMitäs/ketäs nyt syytettäs kun Veiniä ja Heiskasta ei ole enää kivitettäväksi?
Toivon, että Seppänen liittyis myös tuohon "ketä nyt syytetään, kun ei oo X" listaan...Mitäs/ketäs nyt syytettäs kun Veiniä ja Heiskasta ei ole enää kivitettäväksi?