Onko myös HCn käytössä eikä pelkästään FCn?Päivi Granholm on TPS:n Psyykkinen valmentaja.
Edit: Hidas
Onko myös HCn käytössä eikä pelkästään FCn?Päivi Granholm on TPS:n Psyykkinen valmentaja.
Edit: Hidas
HC:n sivuilta löytyyOnko myös HCn käytössä eikä pelkästään FCn?
Onko myös HCn käytössä eikä pelkästään FCn?
Voi olla, mutta ainakin nettisivuilla näkyy edelleen.FC:llä tuskin on enää mitään mentaalivalmentajia. Korkeintaan se joku huhuttu spanskikoutsi on "mental".
Voi olla, mutta ainakin nettisivuilla näkyy edelleen.
On olemassa teemoja, jotka eivät aiheuta yhteiskunnassa vastakkain asettelua. Esimerkiksi perhepelit, syöpäteema ja opiskelijateema eivät aiheuta vastakkainasettelua eikä näissä peleissä itse pelaajille tai yleisölle myydä ” väkisin” yhden vähemmistön sanomaa. Tämä sateenkaarikansan wokekampanja on kääntynyt itseään vastaan ja sellaiset ihmiset, jotka olivat ennen yhdenvertaisuuslakia ( vuosi 2015) neutraaleja sateenkaarikansaa kohtaan, ovat vähintäinkin ärsyyntyneitä tästä poliittisesta vastakkainasettelusta.Nii miks meillä on perhepelejä? Kaikki teemat vaa sit samantien roskiin...
On olemassa teemoja, jotka eivät aiheuta yhteiskunnassa vastakkain asettelua. Esimerkiksi perhepelit, syöpäteema ja opiskelijateema eivät aiheuta vastakkainasettelua eikä näissä peleissä itse pelaajille tai yleisölle myydä ” väkisin” yhden vähemmistön sanomaa.
Ennen oli kyllä näin. Nykyään kylläkin myös myös oss vähemmistöistä on hylännyt Priden koska sillä ei ole enää mitään tekemistä esim. homojen ja lesbojen oikeuksien tukemisen kanssa. Tämä kuultuna ihan heidän suustaan. Eli liian friikkeilyksi mennyt heidänkin mielestään.Pride ei ole mitään "yhden vähemmistön sanoman" myymistä, vaan yhdenvertaisuuden puolesta puhumista ja sen edistämistä.
Ei avittaneet, vaan itse jätettiin pinnat kaverille nollalla tehdyllä maalilla.Tuomarit avitti Ilveksen voittoon tänään.
Tuomarit avitti Ilveksen voittoon tänään.
Oltas varmaan tehty, jos kerran vielä oltas päästy kokeilemaan ylivoimaa
Lapa meni luistimen alle, selkee kampitus vaikka jäähyn saikin estämisestäJa se Sahlinin jäähy oli jäähyn arvoinen? Tuostahan peli kääntyi.
No nyt kun muistutit niin piti tuo käydä kurkkaamassa Katsomon tallenteelta.Eiks kukaan saa sitä Wernblommin mailan katoamista klipille, niin tietää paljonko tässä kuuluu vituttaa?
Siis yhden maalin peleissä tuomarien toiminnalla on iso merkitys. Siitä jäähy Ilvekselle mailasta kiinni pitämisestä ja Tepsi tekee voittomaaliin. 3 post. Turkuun. Joku voisi sanoa, että 3 pisteen virhe.No nyt kun muistutit niin piti tuo käydä kurkkaamassa Katsomon tallenteelta.
Borg ja Wernblom ovat molemmat Tepsin maalin edessä, kun kiekko pyörii laidalla. Borg lähtee maalin taakse hakemaan kiekkoa ja nappaa samalla, varsin ovelasti, Wernblomin mailan kainaloon.
Wernblom levittelee heti käsiään, mutta ei kyllä ihme, ettei tuota tuomaristo huomannut. Sen verran hyvin suoritti Borg "konnan koukkunsa".