Lisää vaihtoehtoja
Ketjuun kirjoittaneetPetriVaris
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Jokerit
Huhhuh! Spotaani karjahdus pääsi kyllä telkkarin edessä kun Norman painoi vikan tyhjiin!
VAMOS!
VAMOS!
Gostisbehere
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Philadelphia City of Brotherly Love
Ei niitä ole peruttu. Ne ovat siirtyneet lauantailleMarjamäen potkut peruttu.
flintstone
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Jokerit&DT, L.Henttala, Johaug, Kadi, Käpä<3
Kalnins 29 torjuntaa ja nollapeli, Jokereilla 22 blokkia TsSKAn 10 vastaan. Tänään taisteltiin ja oltiin kaivettu kulmahampaat esiin.
"Johaug on Norjan kansallisaarre. Olemme aina olleet hänestä hyvin ylpeitä. Kun hän kärsii tällä tavalla, kaikista hänestä tykkäävistä tuntuu pahalta."
- Joachim Baardsen -
- Joachim Baardsen -
Clubittaja
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Jokerit
Marjamäen helpottuneelle tuuletukselle sympaattista peukkua. Toivottavasti hyvä formi saa jatkoa.
Juuri näin. Onnittelut voittajille.Jokereilla varmaan KHL-historian isoin pitkävetokerroin. Vaikka voitto on nykyotteilla todella epätodennäköistä niin on esim. Tuo Veikkauksen 10 kerroin vähän liioittelua. Ero on iso muttei noin iso.
Letkuspede
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Jokerit Pens
Ei enempää eikä vähempää kuin paras peli Marjamärn aikana.
Letkuspede
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Jokerit Pens
Voittihan ne himas Tsskan viime syksynä. Ja Omskin joka kai top6 joukkue.
Ykkössentteri
Jäsen
Tiivistä puolustamista ja reagointi irtokiekkoihin tänään erinomaista. Äijät söi kumia eikä tullut hirveää panikointia missään kohtaa vaikka kaveri vyörytti minkä pystyi. Ja maalilla seisoi vihdoinkin voittava veskari jota voi sanoa joukkueensa selkärangaksi! Onpa hyvä ja kepeä fiilis just nyt!
Ne, jotka asioista eivät tiedä, voisivat luulla, että kyse on vain jääkiekosta.. heille vain hymyilen.. eilistä viisaampana
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy