Niin teki, ensimmäinen ottelupallo pelataan Uudessakarlebyssä. Oliko eilen vähän hitaampi tempoinen peli kuin ensimmäinen kohtaaminen? Vai vaikuttiko Pässipubin juomat katsekokemukseen?SaPKo lopulta kairaa itselleen kaksi ottelupalloa 3-2 voitolla.
Hienoista virkiän hallintaa jopa. Haukkojen maalivahti piti homman tasasena.Ohhoh... Virkiän 1-2-jatkoaikaryöstöä vieraista ei kyllä lukenut ainakaan allekirjoittaneen kristallipallossa ennen välieräavausta, mutta niin vain perkule lopulta kävi. Tämähän ottelusarja menee jatkossa entistä mielenkiintoisemmaksi.
Iso ryöstö lähes tuhatpäisen yleisön edessä.Ohhoh... Virkiän 1-2-jatkoaikaryöstöä vieraista ei kyllä lukenut ainakaan allekirjoittaneen kristallipallossa ennen välieräavausta, mutta niin vain perkule lopulta kävi. Tämähän ottelusarja menee jatkossa entistä mielenkiintoisemmaksi.
Viikonloppuisin ei käsitellä kurinpitoa.Virkiän pelaajan loukkaantumistilannetta en paikanpäällä olleena nähnyt kun katse oli sillä hetkellä pelissä muualla. Toivotaan ettei käynyt pahemmin ja Kossilalle pikaista toipumista.
Onkos missä verkko-osoitteessa sarjan kurinpitopäätökset nähtävillä? Koitin etsiä mutta en löytänyt.
Okei. Kysymys tosin kuuiui missä osoitteessa nähtävillä tehdyt sarjan kurinpitopäätökset.Viikonloppuisin ei käsitellä kurinpitoa.
Ei missään.Okei. Kysymys tosin kuuiui missä osoitteessa nähtävillä tehdyt sarjan kurinpitopäätökset.
Pudotuspeleissä käsitellään myös viikonloppuisin. Ainakin aiempina vuosina. Omaan silmään ei pelikiellon arvoinen. Takaus olkapäähän ja sen verran lähellä laitaa, että ei ole laitataklauskaan. Harmi homma Kossilan ja Virkiän kannalta.Viikonloppuisin ei käsitellä kurinpitoa.