Onko kukaan muu jatkoaikalaisista tulossa katsomaan mättöä Töölön kisahalliin tänään kello 18:00 alkaen?
Kuulostaa väkivaltaiselta, yök en syö.
Tässä kuitenkin tulokset kiinnostuneille:
FIGHT FESTIVAL 24 la 20.9.2008
FF24 kamppailtiin Helsingissä Töölön Kisahallissa.
Tulokset:
1. MMA 2X5 MIN -84 KG
Timo Suhonen, Espoon Kehähait vs
Modestas Lukauskas, Liettua
Voittaja: Suhonen, TKO (strikes) 1.erä ajassa 1.06
2. K-1 RULES 3X3 MIN -52 KG
Outi Louhimo, Suomi vs
Junaddi Wasker, Fighting Factory Carbin - Hollanti
Voittaja: Louhimo, kaikin tuomariäänin
3. MMA 2X5 MIN -60 KG
Janne "Jamba" Elonen-Kulmala, Espoon Kehähait vs
Jordy Peute, Pardoel Sports / Gracie Barra NL - Hollanti
Voittaja: Jamba, kaikin tuomariäänin
4. MMA 2X5 MIN -73 KG
Anton Kuivanen, GB Gym Helsinki vs
Juris Karpenko, Latvia
Voittaja: Kuivanen, Submission (armbar) 1.erä ajassa 0.57
5. MUAY THAI 5X3 MIN -67 KG
Tommi Pitkälä, Helsinki Thai-boxing Club vs
Ilvo Soares, Vos Gym - Hollanti
Voittaja: Soares, TKO (Cut) 3.erä ajassa 2.35
6. MMA 3X5 MIN -84 KG
Mikko Suvanto, MMA Imatra vs
Sergei Bal, RusFighters
Voittaja: Suvanto, TKO (strikes) 1.erä ajassa 3.15
7. WAKO-PRO FULL CONTACT EM-OTTELU 10X2 MIN +94 KG
Jukka Saarinen, Järvenpään Kehäkarhut vs
Tihamer Brunner, Unkari
Voittaja: Saarinen, kaikin tuomariäänin (99-93, 99-96, 98-95)
8. MMA 3X5 MIN -93 KG
Marcus Vänttinen, Alliance Porvoo vs
Valdas Pocevicius, Liettua
Voittaja: Vänttinen, TKO (Cut) 3.erä ajassa 0.20
9. WAKO-PRO K-1 RULES EM-OTTELU 5X3 MIN -60 KG
Jesse Palanto, Tampereen Kamppailu-urheilijat vs
Viorel Radoi, Italia
Voittaja: Palanto, kaikin tuomariäänin (50-48, 49-48, 50-49)
10. MMA 3X5 MIN -73 KG
Niko Puhakka, Espoon Kehähait vs
Erikas Petraitis, Liettua
Voittaja: Puhakka, kaikin tuomariäänin
Tulokset:
1. MMA 2X5 MIN -84 KG
Timo Suhonen, Espoon Kehähait vs
Modestas Lukauskas, Liettua
Voittaja: Suhonen, TKO (strikes) 1.erä ajassa 1.06
2. K-1 RULES 3X3 MIN -52 KG
Outi Louhimo, Suomi vs
Junaddi Wasker, Fighting Factory Carbin - Hollanti
Voittaja: Louhimo, kaikin tuomariäänin
3. MMA 2X5 MIN -60 KG
Janne "Jamba" Elonen-Kulmala, Espoon Kehähait vs
Jordy Peute, Pardoel Sports / Gracie Barra NL - Hollanti
Voittaja: Jamba, kaikin tuomariäänin
4. MMA 2X5 MIN -73 KG
Anton Kuivanen, GB Gym Helsinki vs
Juris Karpenko, Latvia
Voittaja: Kuivanen, Submission (armbar) 1.erä ajassa 0.57
5. MUAY THAI 5X3 MIN -67 KG
Tommi Pitkälä, Helsinki Thai-boxing Club vs
Ilvo Soares, Vos Gym - Hollanti
Voittaja: Soares, TKO (Cut) 3.erä ajassa 2.35
6. MMA 3X5 MIN -84 KG
Mikko Suvanto, MMA Imatra vs
Sergei Bal, RusFighters
Voittaja: Suvanto, TKO (strikes) 1.erä ajassa 3.15
7. WAKO-PRO FULL CONTACT EM-OTTELU 10X2 MIN +94 KG
Jukka Saarinen, Järvenpään Kehäkarhut vs
Tihamer Brunner, Unkari
Voittaja: Saarinen, kaikin tuomariäänin (99-93, 99-96, 98-95)
8. MMA 3X5 MIN -93 KG
Marcus Vänttinen, Alliance Porvoo vs
Valdas Pocevicius, Liettua
Voittaja: Vänttinen, TKO (Cut) 3.erä ajassa 0.20
9. WAKO-PRO K-1 RULES EM-OTTELU 5X3 MIN -60 KG
Jesse Palanto, Tampereen Kamppailu-urheilijat vs
Viorel Radoi, Italia
Voittaja: Palanto, kaikin tuomariäänin (50-48, 49-48, 50-49)
10. MMA 3X5 MIN -73 KG
Niko Puhakka, Espoon Kehähait vs
Erikas Petraitis, Liettua
Voittaja: Puhakka, kaikin tuomariäänin