Niinhän se on näissäNäyttää hassulta, tosi hassulta, jos logo on tuossa mahan kohdalla.
Niinhän se on aikalailla näissä nykyisissäkin?Näyttää hassulta, tosi hassulta, jos logo on tuossa mahan kohdalla.
Niinhän se on näissäNäyttää hassulta, tosi hassulta, jos logo on tuossa mahan kohdalla.
Niinhän se on aikalailla näissä nykyisissäkin?Näyttää hassulta, tosi hassulta, jos logo on tuossa mahan kohdalla.
Ainakin John Scotts näyttäisi niitä näyttävän.Mikä baari stadissa näyttää alkavalla kaudella jokeri-matsit?
Pasilan Triplan Draft ainakin näytti viime kaudella. En tosin tiedä kuinka paljon, varmaan ihan huikkaamalla onnistui.Mikä baari stadissa näyttää alkavalla kaudella jokeri-matsit?
Eteläpääty ry antoi Triplan Draftille rukkaset, kun eivät voineet taata ratkaisevan playoff-pelin näkymistä kauden tärkeimpänä iltana.Pasilan Triplan Draft ainakin näytti viime kaudella. En tosin tiedä kuinka paljon, varmaan ihan huikkaamalla onnistui.
Kauppakeskus TriplaOnko vinkkejä pysäköintipaikasta hallin lähistöllä, jos ei ole Nordikselle parkkilippua? Saa olla hieman matkaakin, ja maksullinen, kunhan kohtuullinen.
Jätä Olympiastadionin parkkiin. Pääset siitä kävelemään nordikselle Olympiastadionin ja Bolt Areenan välistä.Onko vinkkejä pysäköintipaikasta hallin lähistöllä, jos ei ole Nordikselle parkkilippua? Saa olla hieman matkaakin, ja maksullinen, kunhan kohtuullinen.
Onko vinkkejä pysäköintipaikasta hallin lähistöllä, jos ei ole Nordikselle parkkilippua? Saa olla hieman matkaakin, ja maksullinen, kunhan kohtuullinen.
Yksi syy on varmaan se, ettei sitä opeteta junioreissa niin ei osata.Mikä siinä on kun harva edes taklaa saati että taklaa oikeasti kovaa? Onko se pelaajalle vain voimia kuluttavaa, riski jäähylle ja ns. ”turhaa”? En oo pelannut kiekkoa niin en tiedä.
Oon kaivannut tälläsia Ahosen painamia umpikarvaperseisiä kovia niittejä. Ode meiltä niitä välillä antaa ja viime kaudella Kangas. Tosi pehmeää ollut peli meillä tällä kaudella.
Viime kaudella puhuttiin, että Jokereiden tavoite on, että 50 % edustusjoukkueesta koostuisi omista kasvateista.
TuTo-pelin erätaukohaastattelussa Yrjänheikki käytti muotoilua, että "50 % koostuisi pelaajista jotka ovat pelanneet jokerijunioreissa".
Näillä on aika vissi ero, jos esim. yhden tai vain osittaisen kauden junioreissa pelanneet lasketaan tähän tavoitteeseen mukaan. Tämä toki on huomattavasti helpompi toteuttaa, kuin ensin mainittu.
Tietääkö joku faktaksi, mikä tämä tavoite on?
50% pelaajista olisi sellaisia, joilla on pelejä Jokerien junioreista. Näin sanottu ihan julkisestikin.Tietääkö joku faktaksi, mikä tämä tavoite on?
Aivan huikea idis, vaikka itse en voikaan valitettavasti näihin talkoisiin osallistua. Pistetään (tai siis te jotka voitte, pistäkää) Jokerit tässäkin kärkeen. Lähdetään Mestiksen ja Hengenpelastajaliigan mestareina Liigaan.Kävin lyömässä kauden toisen tehopisteen Hengenpelastajaliigassa ja huomasin, että Jokerit on harmillisesti vielä aika pitkällä takamatkalla kakkosena TuTon perässä.
Eikö olisikin hienoa juhlia myös tätä yhteisen hyvän eteen käytävää skabaa, varsinkin jos tämä jää Jokereiden viimeiseksi kaudeksi Mestiksessä ja sen myötä myös Hengenpelastajaliigassa?
Kannustaisinkin kaikkia kynnelle kykeneviä Jokerihenkisiä tekemään tärkeän työn ja käymään luovuttamasta kerran ennen kauden päättymistä. Olisiko @Eteläpääty Ry mahdollista saada asialle näkyvyyttä?
![]()
Pelaa ja ojenna kätesi - Hengenpelastajaliiga
Hengenpelastajaliiga on Mestiksen ja Veripalvelun yhteistyössä järjestämä pelillinen tapa aktivoida erityisesti uusia verenluovuttajia auttamaan potilaita.hengenpelastajaliiga.fi
Toivottavasti. On aivan järjetön pettymys, jos näin ei ole.Kai on selvää, että Ben Blood kantaa koko loppukauden veripalvelun kypärää? Varoituksena, kuin enteenä tulevasta, jos joku hyppii nenille.