Satakunnan herruus – Ässät vs. Lukko

  • 1 911 545
  • 19 944

masaman

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauman Lukko, Fc nimetön
Rauma se vasta oikea metropoli onkin!
No todellakin! Onk teil mittä ganalii siäl, hei?! Ei ole! Niin, ettäs tiäräs! Raumal o kaik lähel, on jäähallia, futispyhättöä, Pick 'n Pay ja kaikkee muut. Ei oo teillä Pick 'n Paytä siellä. Tiäsiks, et Poris on? Kato, siittä sen sivistyksen tuntee ja Huittinen tekee sen pakollisen poikkeuksen... sivistyksen suhteen, nimittäin.
 

L4E

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauma Luk
Rauma se vasta oikea metropoli onkin!
Lukko voitti muuten jääkiekon SM:n samana vuona kun Espoosta tuli kauppala :) .. Täällä molemmat olleet kaupunkeja muutama satavuotta aiemmin kun kauppala ja pelanneet jo lätkääki kymmeniä vuosia SM tasolla kun divari tiimistä tuli kaupunki.. ny vois sanoo "et lähre vielä ku ehit" ..
 

peno

Jäsen
Suosikkijoukkue
Madness!
Joo nyt menee niin sakeaksi rauman kielen kielikylvyksi tämä ketju, eihän tosta saa mitään selvää :D. Hienoa, että ton kokoisesta "kaupungista" edes löytyy liigaseura, sekin toki täysin kiitos siivousfirman syvätaskuisten omistajien.
Rohkee oot ku tänne tuut päätäs aukoo, mut lähr ny vittuu täält hei.

Pata voitti, kui hianoo.
 

L4E

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauma Luk
Joo nyt menee niin sakeaksi rauman kielen kielikylvyksi tämä ketju, eihän tosta saa mitään selvää :D. Hienoa, että ton kokoisesta "kaupungista" edes löytyy liigaseura, sekin toki täysin kiitos siivousfirman syvätaskuisten omistajien.
Voi pientä, sen syvätaskuinen omistaja on Rauman Lukko tai sen omistama konserni... Raumalla pelataan liigaa vielä 30-luvulla kärkipään budjetilla, mutta espoossa voi olla taas hiljaista..
 

Pukki

Jäsen
Suosikkijoukkue
JMJ

Liitteet

  • IMG_2923.jpeg
    IMG_2923.jpeg
    24,2 KB · kertaa luettu: 188

L4E

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauma Luk
Ai saatana! Kabinettikortti vedetty esiin.. how original.
Espoo voittanut jotkut karsinnat?!? .. Säälittävä kauppala ja veikkaan vaikka naapuria näissä merkeissä, niin pesee teidät mennen tullen.. säälittävä ei saa edes liigatason budjettia eli kauppala ja 2. divaritasoa.. vantaakin sais!
 

Walton

Jäsen
Suosikkijoukkue
Johtaja Virran Dream Team
Turhan nopeasti tulevat nämä pelit runkosarjan jälkeen eikä tiistaikaan ole kovin hyvä päivä pleijarien aloitukselle. En yllättynyt.
Käsittääkseni teillä oli yhtälaiset mahdollisuudet ottaa reilu 1,5 viikon tauko ja aloitella vasta ensi viikon keskiviikkona. Jos se päivä olisi ollut vaikka parempi päivä aloitella, mutta ei näemmä "ihan" riittänyt teillä siihin.
 

SJK10

Jäsen
Suosikkijoukkue
Lukko
Taitaa Tifosilla ja kumppaneilla elellä vieläkin päissä Huhtala maksamatta vuokraa :DD sen verran suolaista tuntuu porukka olevan.

Missä porukassa se pelaskaan? Siellä kun noita muoviritelmiä on kaikenmaailman Espoo Unitedeja, Bluesia ja Kiekko-Espoota ollut siihen malliin ettei millään pysy perässä.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös