Eikun meinasin runkosarjaa.
Noh, se keskinäinen ratkeaa sitten huomenna Lukolle ;-)
Siinä tapauksessa olisin jo pettynyt ellei runkosarjaa voitetaHassusti on loput pelit aikataulutettu, mutta homma menisi mielenkiintoiseksi jos Ipa häviäisi tiistaina Pelsulle, tai edes menettäisi pisteen.
Juurikin näin. Ei mitään kummempaa tosiaan Lukko esittänyt ja silti oltiin kummassakin pelissä reippaasti parempia.No, voittohan se on aina positiivista!
Mielestäni Lukko ei viikonlopun peleissä esittänyt mitään ihmeellistä yleiseen tasoonsa nähden ja oli silti selvästi parempi molemmissa otteluissa.
Kyllä. Tai sanotaan näin että vaatisi maailmanhistorian kovimman sulamisen, jos SaiPalle maaliero vielä hävittäisiin.Neljän joukossa ollaan.
3 pisteen voitot ratkaisee ennen maalieroa. Lukko on 100% todennäköisyydellä top 4:ssä.Kyllä. Tai sanotaan näin että vaatisi maailmanhistorian kovimman sulamisen, jos SaiPalle maaliero vielä hävittäisiin.
3 pisteen voitot ratkaisee ennen maalieroa. Lukko on 100% todennäköisyydellä top 4:ssä.
Pelasi käytännössä 2 kentällä. Schnarr pelasi hyökkääjänä yli 27 minuuttia.Varmasti JYP latasi paljon tähän peliin.
SaiPa voi tulla voitoissa vielä tasoihin. Sitten SaiPan pitäisi voittaa kaksi peliä vaikka 10-0 molemmat ja Lukon hävitä 0-10 ja toinen peli 0-12 niin sääleistä aloitellaan!3 pisteen voitot ratkaisee ennen maalieroa. Lukko on 100% todennäköisyydellä top 4:ssä.
No ei ole.3 pisteen voitot ratkaisee ennen maalieroa. Lukko on 100% todennäköisyydellä top 4:ssä.
Huvittava palsta, kun etsitään tuon tason tapoja etsiä Lukon mahdollisia epäonnistumisia.No ei ole.
Lukon hävitessä ja SaiPan voittaessa loput pelinsä molemmat päätyisivät 106 pisteeseen 30 kolmen pisteen voiton turvin, jolloin seuraava kriteeri on maaliero. Se on nyt Lukolle +47 ja SaiPalle +6. Tuo 41 maalin eron keikautus neljässä pelissä SaiPan eduksi vaatii kyllä aika paljon, mutta teoriassa ainakin se on mahdollinen.
Sen voi pyöristää 100%, väärin olisi sanoa 100,00%.No ei ole.
Lukon hävitessä ja SaiPan voittaessa loput pelinsä molemmat päätyisivät 106 pisteeseen 30 kolmen pisteen voiton turvin, jolloin seuraava kriteeri on maaliero. Se on nyt Lukolle +47 ja SaiPalle +6. Tuo 41 maalin eron keikautus neljässä pelissä SaiPan eduksi vaatii kyllä aika paljon, mutta teoriassa ainakin se on mahdollinen.
Huvittava palsta, kun etsitään tuon tason tapoja etsiä Lukon mahdollisia epäonnistumisia.
SaiPa ei tule ohi. Piste.
Jaa sää et uskalla vai? Hymiötä perään.Ei tule ei, mutta esimerkiksi viestinnässä oltaisiin tämä huomioitu, mutta ei voi ennen kuin teoreettinen mahiskin olemassa.
Mutta ei se silti 100% todennäköisyys ole :)Huvittava palsta, kun etsitään tuon tason tapoja etsiä Lukon mahdollisia epäonnistumisia.
SaiPa ei tule ohi. Piste.