Se on kaikki tai ei mitään, paskaa tai kultaa.
Pahimmassa skenaariossa lauantaina ilmoitetaan Nupen palaavan valmennustiimiin ja julkaistaan Jesper Kokkosen sopimus.
Parhaimmassa skenaariossa lauantaina ilmoitetaan Bottaksen isosta sijoituksesta ensi kauden pelaajabudjettiin ja samalla julkaistaan Kärjen sekä Kousan sopimukset.
Eilen ainakin sopivasti joku ruotsalaislehti uutisoi, ettei Kärki jatkaisi Linköpingissä.
Jonkinlainen Kotimainen tulossa naapurimaasta kaiketi. Pelipaikka hyökkäjä
Jos J ja K ovat vihjeen mukaiset nimikirjaimet, niin ei tässä montaa realistista vaihtoehtoa ole. Jos siis näin on.
yllätyskorttina pöytään isketäänkin HockeyEttania yli piste per peli tahdilla dominoinut ja aikoinaan Mestiksessäkin loistanut Janne Kivilahti.
Lauantain ”tiedotustilaisuus” onkin torilla järjestettävä Pelicans Live tapahtuma, jossa haastatellaan ainoastaan tuttuja pelaajia sekä valmennusta?
Niin Niemelän jatko tossa toki voi olla mahdollinen, kun Tommi paikalla. Jännät ajat viittaisi enempi omistaja juttuihin, mutta huomennahan sen näkee.No ei tuo oikein istu "jänniä aikoja"-teemaan. Tai miten nyt kukakin kokee asiat.
Ei kai lauantaina kukaan ole luvannut edes pelaajauutisia, vaan jotain muuta.
Pelsu kertoo twitteri puolella yhdelle kysyjälle, että pelaajajulkaisu huomenna luvassa!
Nythän tämäkin on vahvistettu:
Onko kyseessä mystinen J.K. vai joku muu?
Nythän tämäkin on vahvistettu:
Onko kyseessä mystinen J.K. vai joku muu?
Eli nyt siis vihdoin ja viimein se Alex Brooks Pelicansiin?Äänestäisin vaihtoehtoa joku muu.
Varma tieto Santa Fe:n terassilta Teemu Eronen