Karmeinta tässä on se, että kentän esityksillä ei ole näemmä mitään virkaa. Halli on täynnä vaikka pelataan kuinka paskaa peliä tahansa.Ja mikä hauskinta, se toimii! Joten eiköhän huomenna hätyytellä 8000 katsojan rajaa.
6 lippua myymättä, eli 8200 katsojaa, tack!Ja mikä hauskinta, se toimii! Joten eiköhän huomenna hätyytellä 8000 katsojan rajaa.
Peltonen huomasi sun viestin, ja joku väitti ettei pelaajat/valmentajat lukisi Jatkoaikaa.Mä laittaisin tänään all in.
Vesalainen-Somppi-Pakarinen
Mikähän Somppia vaivaa? Ollut heikkoa tekemistä paluun jälkeen. Todella paljon virheitä kiekon kanssa. Toki roolikin tällä hetkellä aivan väärä.
Sopii kolmoseen shutdownketjun sentteriksi. Nykypäivän Joni Töykkälä.
Eli HIFK:n arkea on, että nelosen lisäksi myös kolmosen päätehtävä on pelata nollanollaa. Noinhan se kapealla rosterilla tietysti menee, sääli että tähän on tultu.
Eikös Somppikin tullut ihan pirteästi sisään? Sitten, tuo kuuluisa Peltoskiekko teki tehtävänsä.Mitä tän herran oli tarkoitus tuoda jengiin? Aika hiljaista on, oli se tarkotus mitä tahansa. Kulmaväännöt häviää ja kaatuilee miten sattuu.
Kyllä tuli. Pelasi kaksi peliä Raskin ja Mäkiahon kanssa ja tuo ketju oli meidän parhaimmistoa. Sitten loukkaantui ja oli vissiin kuukauden sivussa. Sen jälkeen onkin ollut vaikeampaa.Eikös Somppikin tullut ihan pirteästi sisään? Sitten, tuo kuuluisa Peltoskiekko teki tehtävänsä.