Columbus johtaa avauserän jälkeen 0-1. Gavrikov päästettiin laukomaan hyvältä paikalta ja rannari lipsahti ikävästi jäitä pitkin Pricen ohi. 0-0 olisi kuvannut paremmin tätä avauserää. Merzlikins esitti muutaman hyvän torjunnan erän alussa ja Price pelasti kotijoukkueen lopussa nollaamalla Atkinsonin.
Kyllästyin joskus tuohon ja vaihdoin suoraan Viaplaylle. Ei ole juurikaan jäänyt sen jälkeen otteluita näkemättä muuta kuin omasta tahdosta.
Niin. Streamien laatu on toisaalta noussut 10 vuodessa sen verran paljon, että jos pelejä voisi katsella livenä, niin Viasatia ei tarvitsisi mihinkään. Tämä peli menee sinällään helposti, mutta ViaPlay/Digiboxi tarvitaan sitten kun haluaa katsoa peliä aamulla niin, että voi kelailla kaikki tauot. Tietysti livenä on myös mahdollisuus katsoa 2 peliä päällekkäin niin, että erätauolla katsoo aina toisen matsin ensimmäisen erän, jonka aika toisen matsin toinen erä on jo edennyt sen verran että voi taas kelata kaikki katkot pois. Suht lyhyessä ajassa saa katsottuna 2 kokonaista ottelua. Esim eilen oli päällekkäin Montrealin matsi ja Matiss Kivlenieksin yllättävä torjuntavuoro, ja nuo näki hyvin tuolla konstilla..