Raitanen on ulosanniltaan, vieläpä heti kisan jälkeen, yks luontevimmin kuntoon, suoritukseen, aikoihin ja vaikkapa manageripeliin suorasanaisesti suhtautuva urheilija. Junnila on myös aika pätevä arvioinneissaan.
Lakka höntsäs viimeset 10 metriä maaliin. Kattellaan aikaa sitten finaalissa.
Senni Salminen loikkii naisten kolmiloikassa heti ensimmäisellä kierroksella ulkorataennätyksensä 14,12 metriä, eikä askel osunut kunnolla lankulle. Saadaan taas hyvä kisa Salmisen ja Mäkelän välille.
Edit. Senni Salmisen ennätys korjattu ulkorataennätykseksi.
Saattaa olla että 3-loikan valtikka vaihtuu Suomessa naisten puolella. Ei tosin ollut ennätys Salmiselle tuo eka hyppy, koska hallissa meni jo 14,24. Saattaa mennä jo tänään pidemmälle.
Senni Salmiselle PB ekalla. Muttei kärrynpyöriä tai riemun repeämisiä vaan pika-analyysi ja seuraavaa kohti Hieno kattoo näitä kovapäisiä ja tavoitteellisia urheilijoita.
Porttila hehkuttaa hyvin hyppyä, vaikka ehti jo kuulumaan kenttäkuulutukset SE:stä lähetyksessä ennen tuota hyppyä. Nauhalta tuo näytettiin.
Mäkelä näytti vähän siltä, että näinköhän kauheasti maistui, että vuosikausia hänen hallitsemassaan lajissa joku tuleekin takaa paukuttamaan koko maan ennätyksen?
Nyt tuli kyllä sellainen paukku, että oksat pois! Huhhuh! Ensi oma ennätys, mutta kunnianhimoinen urheilija ja kilpailija ei siihen tyydy, vaan lataa vielä senkin jälkeen sitten sellaisen pompun, että ei mitään järkeä! Lehmänhermoinen kilpailija ja urheilija. Mahtava hyppy!
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt!Kirjaudu / Rekisteröidy