Kourujärven Ponnistus
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Mestaruuden jälkeinen krapula 2022-
Ihmettelen ettei kukaan ole tänne maininnut ottelutapahtumasta. Nyt kun olisi positiivista sanottavaa.
Paha tuosta on mitään sanoa, kun oli sen rätin alla....
Ihmettelen ettei kukaan ole tänne maininnut ottelutapahtumasta. Nyt kun olisi positiivista sanottavaa.
Paha tuosta on mitään sanoa, kun oli sen rätin alla....
No ei se omena näköjään kauas puusta pudonnut, mitä huumorintajuun tulee.
Hihityttää kovasti Majurin vahva palstadebyytti. Pian jo kymmenen viestiä kasassa, ja kaikissa vahva vittuiluvire. Pidä yllä hyvä työ.
Hihityttää kovasti Majurin vahva palstadebyytti. Pian jo kymmenen viestiä kasassa, ja kaikissa vahva vittuiluvire. Pidä yllä hyvä työ.
Voisko syynä olla se, että saa mainostaa samalla julisteella tarvittaessa ulkomailla, eikä tarvitse miettiä ääkkösten perään. En tiä.Ihmettelyketjun asiaa on puolestaan se, miksi helvetissä Ä-kirjaimen pitää olla kahdeksikkona eikä esimerkiksi S:n, joksi 8 olisi muuntunut ihan tyylikkäästi ja varsin pienin muokkauksin.
Nauran näille pahimmille GTA intoilijoilla. Vahvojen huhujen mukaan siellä on jo ensimmäiset VPD:n ovella ja eihän tuohon julkaisuun olen kuin 5h vielä ja tämä tieto tuli puoli tuntia sitten. Tosin eihän tämä ole mitään niihin verrattuna jotka odottavat kaksi viikkoa kadulla tynnyrissä jotta näkevät idolinsa, vilaukselta.
Aika metkaa. Käyköhän Rydman ja Schubak ihan täysillä?Naureskelin Facebook-keskustelulle, jossa Kokoomusnuoret kinastelevat ja muut osallistuvat.
Muutin juuri soluasuntoon, jossa oli kaappitila aika vähissä, sillä niissä oli edellisten asukkaiden tavaroita. Tänään sitten päätettiin vanhan asukkaan avustuksella siivota ne, ettei mene hänen tavaroitaan.
Voi hyvä jumala mitä kaikkea sieltä löytyi. En vieläkään voi käsittää.
- Grillin vastus
- Kasa kuitteja, vanhin vuodelta 2009
- Pyörän lokasuojat
- Pyörän penkki
- Muita pyörän osia
- Vajaa käyttämätön teesetti lasien kanssa
- Ruostuneita pannuja ja kattiloita
- Ei-niin ruostuneita pannuja ja kattiloita-
- Kattiloiden kansia mitä ihmeellisimmistä paikoista
- Mysteerinen vietnaminkielinen pussi, jonka sisällä vihreitä tabletteja
- Moottoripyörän kypärä
- Rullaluistimet
- Vietnaminkielinen englannin harjoituskirja (?)
- Muttereita
- Ruuveja
- Hammasharja siivouskaapin lattialta
- Vanupuikko (käytetty) siivouskaapin ylähyllyltä
- Useita kenkiä
- Muovinen makuualusta
- Grillisienien muovilaatikoita n. 15-20 kappaletta
- Kaksi pahvilaatikkoa
- Hesburgerin paperipussi täynnä Hesen pieniä suolapaketteja
- Nuudelipakettien maustepusseja
- Useita Hesburgerin ateriapusseja
- Sipulia, sipulia kaikkialla (niin normaalia, kuin valkosipulia)
- Useita kymmeniä patalappuja
- Pinkki esiliina, joka oli todella omituinen malliltaan.
- Ihan vitusti muovipusseja
- Vanhentuneita jauhoja useita paketteja
- Jostain yläkaapista löytyi paistopusseja 10 kappaletta
- Viiden litran Sandels oluttynnyri (tyhjä)
- Vanhentuneita mausteita
- Leivänpaahdin, joka oli pöydällä, mutta jonka turvallisuuteen kellään ei ollut luottoa
- Helvetisti sanomalehtipapereita, jotka likaisia ja limaisia
- Limaisia ja likaisia astioita astiakaapista
- Limainen mysteeripullo siivouskaapista
- Kokkaroitunutta pesuainetta siivouskaapista (josta löytyi imuri, mikä on ihmeellistä asunnon yleisilmeeseen nähden..)
- Keittiöveitsiä
- Tyhjiä astiapesuainepurkkeja
- Arvatenkin sängyn päädyn osia
- Kymmeniä tiskiharjoja, joista yksi siivouskaapissa.
- Varmaan jääkaapin joku osa, jossa oli kahden sentin kerros siirapin näköistä limaa
- Roskalaatikon pohjalla muovia ja mädäntynyttä jätettä, joka on jäänyt kiinni.
- Rikkalapio, johon jäänyt likaa kiinni.
- Ilmankosteuttaja tai riisinkeitin. Kuulemma siinä oli keitelty jotain vihreää ainesta julkisen tilan lattialla ja siitä oli jotain hajuja tullut. Kuulemma hyvin epäilyttävä toimitus.
Aika metkaa. Käyköhän Rydman ja Schubak ihan täysillä?
- Sipulia, sipulia kaikkialla (niin normaalia, kuin valkosipulia)
Priceless.
Pistäs vähän linkkejä parhaisiin. Robin Williams on kyllä kova äijä huumorin saralla ja pidän kyllä muutenkin miehen töistä.YouTubesta tullut nyt parina päivänä katsottua Robin Williamsin (Robin, ei Robbie) standup-keikkoja... Käsittämätön ajatuksenjuoksu on kyllä miehellä, ja vaikka jutut menevätkin aina välillä yli hilseen, niin se absurdi esittämistapa saa jo yksinään repeilemään.
Mikähän helvetti siinä muuten on, että mitä nörtimpi/epäsosiaalisempi kaveri, niin sitä todennäköisimmin ainoa "mauste" ruoissa on käytännössä sipuli, ja vain ja ainoastaan, sipuli.
Pistäs vähän linkkejä parhaisiin. Robin Williams on kyllä kova äijä huumorin saralla ja pidän kyllä muutenkin miehen töistä.
Williamsin uudempaa standup-materiaalia edustavat ainakin...
Live on Broadway (2002)
Weapons of Self Destruction (2009) (linkit YouTubeen, kuvanlaatu heikko mutta sehän ei ole pääasia)