Mestaruussauna!

  • 277 500
  • 1 004

pancor

Jäsen
Suosikkijoukkue
HPK, New Orleans Saints, Україна
Sorvi on rasvattu ja purkki lakkaa odottaa jo valmiina. Puukuorman saapumista odotellessa.
 
Suosikkijoukkue
HPK
Nikkilän tyylillä
Jos saunon yksin niin treenaan erilaisia tyylejä - seinien kautta ja suoraan kiukaalle.

Jos joku eksyy seuraksi niin annan pientä poikkaria kokoajan selkään ja naputtelen pohkeille.

Hymyilen siihen sitten perään ja välillä hoen kirosanoja. Kokemuksen myötä ehkä vähän vähemmän.

Jäähyllä (jopa suihkussa tai pihalla) joutuu välillä käymään, mutta pääsääntöisesti hoidan omaa ruutua ja kellotan isoja minuutteja lauteilla.
 
Suosikkijoukkue
Vimpelin Veto, Roihuttaret, Kaljakylä Rangers, Fla
Pitää alkaa laittaa sulkaa taas omaan hattuun. 2019 mestaruuden jälkeen loppui kiinnostus liigaa ja Kerhoa kohtaa täysin. Ennen tätä kautta @Krepo ja @Czescku kysyi, notta voisinko millään kannattaa Saipaa. Lupasin ja siellä keikkuvat kärkikahinoissa. Joulun tienoilla aloin sitten hieman seurata Kerhon otteita ja aikalailla viimeisiä silloin olivat. No, sen jälkeen nousu on ollut silminnähtävää.
Ai ette usko mua?
90-luvun alussa aloin kannattaa pikkuista Kerhoa, josta muodostui vuosiksi Liigan parhaita joukkueita, kirsikkanan kaksi mestaruutta.
Joskus 2007 aloin kannattamaan juuri Superiin noussutta Vetoa, joka rämpi siellä. Sen jälkeen 16 vuotta putkeen mitalipeleissä ja useampi mestaruus.
2013 helmikuussa kävin Sunrisessä katsomassa Pantherisien pelin. Taisi olla joukkue ihan viimeinen silloin tai ainakin muuten vaan sysipaska, hävisi tuon pelin Habseille jatkoajan lopussa luvuin 0-1. Tuosta saakka olen Floridaa kannattanut ja mitäs sieltä viime kesänä tulikaan? Stanley Cup.
2021 aloin kannattamaan Roihuttaria. Kaksi ensimmäistä kautta päätyi karsintaan, viime kaudella jo ne vältettiin.
Noin.

Edit. Viime kaudella katsoin vain yhden ottelun Vimpelin Vedolta (avausottelu paikanpäällä Fugessa)ja ekaa kertaa tosiaan 16 vuoteen pois mitalipeleistä.
 
Viimeksi muokattu:

MadMike

Jäsen
Suosikkijoukkue
HPK, HML Huskies, Fremantle Dockers, Western Force
Manner sanoi haastattelussa, että tänään on saunailta ja sitten pari päivää vapaata. Jätkät testaa jo!
Ymmärrettävää, että nuorella Kimmolla ei oikein jänne meinannut kestää pelinjälkeisten käsimerkkien perusteella. Oppirahoja vaikka saunaillan peleillä onkin Hämeenlinnassa hieman kolkko kaiku.
 
Suosikkijoukkue
Ei merkittävän kaupungin pallokerho
Manner sanoi haastattelussa, että tänään on saunailta ja sitten pari päivää vapaata. Jätkät testaa jo!

Toivottavasti Tason portsari jätetään rauhaan.

Nythän Kerholla alkaa vähän "kevyempi" jakso kun seuraava kolmen matsin viikko on runkosarjan viimeisellä viikolla.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös