Lukko vs. KooKoo kaudella 2024–2025

  • 59 037
  • 1 291

Kynämestari

Jäsen
Suosikkijoukkue
Lukko, Red Wings
Tulee taannoinen Kärpät-matsi mieleen, vihu aivan paska, mutta Lugu onnistui olemaan paskempi
 

Darumax

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauman Lukko
Ykkönen ja nelonen käytännössä ottanut tänään kaikki maalit omiin, piti ihan tarkistaa. Pakit ovat auttaneet myös kiitettävästi.
 

nexustron

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauman Lukko, Chelsea
Uskallan väittää ettei lopu.
Mikään joukkue ei hirveän pitkeen vedä yli 30% laukauksista sisään jääkiekossa. Ei edes Kanadan maju jotain Kazakstanin U16-tyttöjen joukkuetta vastaan.

No ehkä juuri ja juuri tuossa onnistuvat, mutta KooKoo ei tule tällä pelillä menestymään.
 

Lock

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauman Lukko
Vielä toisella erätauolla oli itsellä vahva luotto siihen, että Lukko tulee kolmannessa erässä KooKoo:sta ohi ja ottaa kotivoiton.

Oi miten väärässä olinkaan. HMV-tason KK nöyryyttää Lukkoa perjantain kotiottelussa.

Onko tämä sitä tuotteen myymistä?
 

Kynämestari

Jäsen
Suosikkijoukkue
Lukko, Red Wings
Tolpat soi ja KooKoo voittaa taas Dufva-tyyli pelillään. ”Pystysuunnan” jääkiekko on vissiin tyyliä iso tuuri omissa ja joka toinen veto sisään. Oksettavaa hävitä tuolle
 

Danforth

Jäsen
Suosikkijoukkue
Lukko, Luleå HF
Veltsun kengänkärjet ilmestyivät takaisin verhon alapuolelle.
 

nexustron

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauman Lukko, Chelsea
Unohtakaa kevään menestys.
Ketkä menestyvät tänä keväänä. Vastaavia ulospuhalluksia tulee kaikille tässäkin vaiheessa.

Tappara jossain sijalla 9. Kärpät 11. HIFK saanut viime aikoina yhteensä 2-12 lukemin turpaan kotona Lukolta. Ilvekseltä ei tule mitään mieleen. KooKoo tai SaiPa eivät mestaruutta voita.
 

Telemarketti

Jäsen
Suosikkijoukkue
Ilves
Se lämmittää että KooKoo liitelee nyt, mutta lento tulee loppumaan kuin seinään vielä tällä kaudella.
Näin kävi tehtaan takuulla Myrrän ollessa Ilveksen peräsimessä. Tähän alla oleva säälisarja joten tippuvat varmasti puolivälierissä. Tää on niin nähty kekkulointi.
 

Nahkalerputin

Jäsen
Suosikkijoukkue
Lerputten ja likasangon täystuho, RD:n Uimalakki
Se voittoputki on pelkkä muisto enää. Sama epävarmuus tullut tilalle, joka oli kauden ensimmäiset 30 peliä. Jokainen peli ja veto pelottaa.
Taisin sanoa että tämä on silmän lumetta. Totuus on se että joukkue on sysipaska kun kevät alkaa. Tuuri kestää tietyn aikaa ja kun se loppuu loppuu kaikki. Saarela on täysin kädetön. Ei saa mitään aikaan, sama khodorenkolla, jandricilla & morandilla.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös