Moonshine Man
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Rauman Lukko
Repo on kieltämättä ollut kokonaisuudessaan aika kujalla jo useamman matsin ajan.Joku Repokin kyllä hiihdellyt monta peliä jo. Fokus on jo finaaleissa.
Repo on kieltämättä ollut kokonaisuudessaan aika kujalla jo useamman matsin ajan.Joku Repokin kyllä hiihdellyt monta peliä jo. Fokus on jo finaaleissa.
Pomon pitäisi siis "motivoida" aikuisia ihmisiä töihinsä? Kysymys on henkilöistä, jotka pelaavat kiekkoa Ammatikseen, ja vieläpä varsin hyvällä palkalla. Pomot ovat sitä varten, että kertovat: Mitä tehdään, ja miten tehdään, jotta saavutetaan tavoitteet. Nykyään on kyllä henkisiä valmentajia ja työnohjaajia, jotka etsivät keinoja löytää mahdollisesti kadonnutta motivaatiota. P.S. Juu, olen samaa mieltä, että elämää - kuten kiekkoakaan ei pidä liikaa ajatella eteenpäin, sillä se sotkee nykyhetkeä.Ei näin pitkiä suvantovaiheita voi selittää sillä, että odotukset on keväässä. Tai voi. Mutta sitten se on merkki siitä, että valmentaja ei saa motivoitua pelaajia.
Ehdottomasti pitäisi.Pitäiskö tota Petersiä kokeilla ylivoimalla? Ihan vaikka testinä?
No ei kultakypäräkään kovin näkyvä ole ollut. 3. ja 4. ketju näkyvimpiä jo muutamassa pelissä.Repo on kieltämättä ollut kokonaisuudessaan aika kujalla jo useamman matsin ajan.