Täytyy kuitenkin huomioida myös se, kuka jutun on tehnyt. Mehän emme tiedä, mitä on kysytty, mitä kaikkea Luke on Villestä oikeasti sanonut ja miten sekä mitä kaikkea arvon toimittelija on lehteen asti laittanut. Tässä kohtaa kautta ei ole myöskään tiettyjen tahojen oman agendan mukaista nostaa esim. pelaajien kehuvia kommentteja valmennuksesta, koska parin viikon sisällä samainen toimittelija voi into piukeana sormet sauhuten tehdä juttua siitä, miten valmennus on epäonnistunut katastrofaalisella tavalla ja on itse asiassa vielä ihan paska valmennus. Olisihan se vähän erikoista, jos pelaaja olisi juuri julkisesti kehunut valmennusta ja sitten sama toimittaja haukkuu valmennuksen ja heittelee ilmoille kaikenlaisia "sisäpiiritietoja", joiden mukaan pelaajisto ei ole ollut tyytyväinen valmennukseen.
Se nyt on ihan sanomattakin selvää, että Martin ei oikeasti mitään negatiivista valmennuksesta ja Villestä tule sanomaan tässä vaiheessa kautta.
Luken kommentti kovista paineista perustuu varmasti myös ihan omin silmin tehtyihin havaintoihin. Kyllähän Villekin oli selkeästi väsynyt, kun joukkue taapersi. Ihan luonnollista sekin. Pelaajilla on kuitenkin ensikäden tietoa siitä, näkyikö se paine oikeasti pelaajille asti vai vain pelkästään koutsin naamasta.