En olisi minäkään. Fiksu veto. Ortiosta en innostunut, kun tuli. En nyt tiedä innostunko Clarastakaan, jos Lukkoon tulee.Vähän tälläistä veikkasin, Kalle ei uskaltanut lähteä Salosen kanssa jatkopeleihin.
En olisi minäkään. Fiksu veto. Ortiosta en innostunut, kun tuli. En nyt tiedä innostunko Clarastakaan, jos Lukkoon tulee.Vähän tälläistä veikkasin, Kalle ei uskaltanut lähteä Salosen kanssa jatkopeleihin.
Kallella paniikki. Hakenut Raffelta pari €uroa?Alkanut seuraamaan Lukkoa Instagramissa. Pistetäänkö Lukkoon?
Kallella paniikki. Hakenut Raffelta pari €uroa?
Eikö tuossa olen pelejä sen verran jäljellä, ettei tuossa ole mitään järkeä?Kaanit voi tyhjentää nyt vähän porukkaansa. Ei nouse henkisesti enää tuosta sillasta. Voivat ruveta valmistautumaan Jukureita vastaan jo.
SaiPalla olisi Lindberg tarjolla. Kuka tarvii?
Kaanit voi tyhjentää nyt vähän porukkaansa. Ei nouse henkisesti enää tuosta sillasta. Voivat ruveta valmistautumaan Jukureita vastaan jo.
SaiPalla olisi Lindberg tarjolla. Kuka tarvii?
Eikös Lukko just hommannut uuden vai menikö se muualle? Ainakin vahva huhu.Lukko vois tarvita vielä yhden maalivahdin.
No Pelsuilla on aika huonossa jamassa talous ja 1-2 pois ei paljoa vaikuta mahdollisiin peleihin Jokereita vastaan ja nousu 12. sakkiin on utopiaa. 13.-> voi olla halvemmallakin porukalla.Eikö tuossa olen pelejä sen verran jäljellä, ettei tuossa ole mitään järkeä?
Ellei sitten taloudellisesti ole pakko tehdä ratkaisuja. Ihan samalla tavalla turkulaiset on tyrkyllä tuonne Jukureiden seuraksi...Paljon ehtii tapahtua.
20-vuotias italialainen. Aika yllättävä haku, vaikka Ruotsissahan tuo näkyy olleen jo kolmatta vuotta. Nyt kun huomasi mitat 197/97, niin ehkäpä tämä on se vahti, joka tukkii maalinsuun. Kirjamellisesti.Alkanut seuraamaan Lukkoa Instagramissa. Pistetäänkö Lukkoon?
Liigan sisälle yksikään niistä ei kuitenkaan jää, vaikka joku Pelsuista lähtisikin - jos pyynnöt tuollaista mitä Lasch:sta lehtijuttujen mukaan.No Pelsuilla on aika huonossa jamassa talous ja 1-2 pois ei paljoa vaikuta mahdollisiin peleihin Jokereita vastaan ja nousu 12. sakkiin on utopiaa. 13.-> voi olla halvemmallakin porukalla.
Onhan tuossa skenaarioita. Sporttiki on vielä 13., niin itkettää Atrosta saamatta jääneet mottipäiset.
Katsotaan huomenna, kuka menee talous edellä. Kerrankin se ei ole SaiPa.
Se on toki juuri näin. Brygg Ruotsiin ja Lässi Sveitsiin. Horkysta en osaa sanoa.Liigan sisälle yksikään niistä ei kuitenkaan jää, vaikka joku Pelsuista lähtisikin - jos pyynnöt tuollaista mitä Lasch:sta lehtijuttujen mukaan.
Sportti tarviis, kun nyt 3 veskaa saikulla. Rahaa ei oo antaa vuokrasta, mutta Lindbergille verkkarit ja lounasetu.Kaanit voi tyhjentää nyt vähän porukkaansa. Ei nouse henkisesti enää tuosta sillasta. Voivat ruveta valmistautumaan Jukureita vastaan jo.
SaiPalla olisi Lindberg tarjolla. Kuka tarvii?
Tällä tahdilla millä Sportilla tippuu veskareita, pitäisi varmaan hommata varmuuden vuoksi vielä pari lisää että riittää loppukaudeksi.Sportti tarviis, kun nyt 3 veskaa saikulla. Rahaa ei oo antaa vuokrasta, mutta Lindbergille verkkarit ja lounasetu.
Ei tulo Lukkoon. Sahlstedt vahvistanut.Alkanut seuraamaan Lukkoa Instagramissa. Pistetäänkö Lukkoon?
Minä laitan pennoseni sille että Clara menee Kärppiin.
Tuo on ehkä hämmentävin tapa kasata joukkue ikinä. Joukkue on jo nyt liigahistorian kallein ja koko ajan roudataan uutta miestä sisään. Yksi asia ei vain tässä yhtälössä muutu ja se on päävalmentaja. Sokea on usko Oulussa Mäntymaahan.Ei yllättäisi, jos kerran sieltä julistetaan jo lehdessäkin, että he ottavat kaiken mitä ei ole pultattu kiinni.
Hämmentävää on se, miten pihalla liigaa ilmeisen aktiivisesti seuraavat ihmiset ovat, kun ylläolevan kaltaiseen johtopäätökseen pääsevät. Edelleen, Kärppiin on tullut kauden aikana kolme uutta pelaajaa ja yksi viikon laina yhteistyöseurasta. Koko ajan siis ei roudata uutta miestä sisään.Tuo on ehkä hämmentävin tapa kasata joukkue ikinä. Joukkue on jo nyt liigahistorian kallein ja koko ajan roudataan uutta miestä sisään.
Sopivasti pätkäisit lainauksen Mäntymaan kohdalta. Lisäksi mainitsit pelaajien kalleudesta ketkä ovat lähteneet pois, mutta taisit unohtaa mainita minkähintaisia pelaajia sisään on tullut. Lisäksi jos pystyt vielä avaamaan mitkä joukkueet ja milloin ovat olleet kalliimpia kun tämän kauden Kärpät, niin olisin erittäin kiitollinen. Jotain kertoo se että Kärppien neljä kalleinta miestä maksavat käytännössä yhtä paljon kun Jukurit.Hämmentävää on se, miten pihalla liigaa ilmeisen aktiivisesti seuraavat ihmiset ovat, kun ylläolevan kaltaiseen johtopäätökseen pääsevät. Edelleen, Kärppiin on tullut kauden aikana kolme uutta pelaajaa ja yksi viikon laina yhteistyöseurasta. Koko ajan siis ei roudata uutta miestä sisään.
Mitä tulee liigahistorian kalleimpaan joukkueeseen, niin tuskinpa vain on, vaikka mielelläni Kärpille sen valtikan ottaisin. Tämän kauden kalleimmasta joukkueesta Kärpät taistelee yhdessä Lukon kanssa. Kärpistä on lähtenyt kauden aikana kaksi todella kallista pelaajaa, eli Koivisto ja Berglund, kaksi kallista pelaajaa, eli Jandus ja Melnick sekä yksi keskihintainen eli Olkkonen. Ihan vain sillä kerron, jos totuus sattuisi vielä joitakin kiinnostamaan.
Valmennukseen on oma ketju. Siitäkin olen keskustelut. Liity sinne, jos mun näkemykset asiasta kiinnostaa.Sopivasti pätkäisit lainauksen Mäntymaan kohdalta.
Niin, kolme erittäin kallista miestä on tullut sisään. En tajunnut, että sekin asia olisi tässä pitänyt erikseen avata.Lisäksi mainitsit pelaajien kalleudesta ketkä ovat lähteneet pois, mutta taisit unohtaa mainita minkähintaisia pelaajia sisään on tullut.
Jos noin, niin korkea aika on Jukureiden siirtyä pelaamaan sarjatasoa alemmaksi.Jotain kertoo se että Kärppien neljä kalleinta miestä maksavat käytännössä yhtä paljon kun Jukurit.
Miten Sami Rajaniemi?HPK Hankki uuden maalivahdin ja ei oo hetkeen ollu kokoonpanossa.Olisko mahdollisesti lähtökuopissa?
Jep. IFK ja Ville Peltonen on varmasti samaa mieltä kanssasi.Jos noin, niin korkea aika on Jukureiden siirtyä pelaamaan sarjatasoa alemmaksi.