Tässä nyt ei ollut tarkoitus väittää, että juuri te tarvisitte keksiä uutta, vaan noin yleisellä tasolla miten helppoa sen pitäisi olla jos vaivautuu. Ehkä tällöin saatais myös pois nämä päällekäisyydet ja samat chäntit jos porukat keksisi omia eikä apinoisi ruotsista tai saksasta kaikkea.
Täältä vähän viiveellä, mutta näinhän tuo on. Toki varmasti tässä on pitkään ajateltu monen ryhmän osalta, että tarkoitus pyhittää keinoja. Toiminnan alussa riman ollessa vähän matalemmalla pyritään saamaan monipuolisuutta mukaan vähän pikaisemmalla aikataululla.
Toisaalta tässä alkaa olemaan sekin tilanne, että monet ryhmittymät ovat näitä materiaaleja jo niin kauan pyöritelleet, että sitä kautta riman nostattelukin on hyvin mahdollista. Vaikka siitä ei ole kahta sanaa, että mieluummin oikoenkin tehtyjä monipuolisia chänttilistoja kera organisoidun toiminnan vs. NHL-tyylisesti koko paketti yhden huudon varassa.
Laitetaan nyt tällainenkin hauska chäntti vielä tiskiin, kun Solnasta lähtee väkevästi terveisiä Södermalmin paikallisvastustajille: