Kyllähän tosta pelistä ois pienellä luistelulla ollu kolme pistettä otettavissa suht helpostikin. Se kuvastaa pelin vauhtia mun mielestä aika hyvin, että 80-luvulta asti pelejä seurannu kaveri sano ettei oo koskaan nähny noin laiskaa Jyppiä, on tosin Tappara-fani mut on varsinkin viime vuodet seurannu Jyppiäkin aika tarkasti.
Ja se yv, miksei sitä alueelle vientiä voida tehdä esim niin että yks kaveri polkee täpöö toista laitaa pystyyn ja sille pistetään vauhtiin syöttö, ja vielä mielellään poikittaissyöttö, silleen se alueelle vienti saattas joskus jopa onnistuakin.
Ehkä eniten vituttaa se, että Alatalo sanoo, että meillä on jo tarpeeks hyökkääjiä, että ei oo ketään tulossa. Onhan niitä määrällisesti paljon, mut ku niistä tälläkin hetkellä suunnilleen puolet pelaa sillä tasolla että kuulusivat mestikseen(ja sekin saattaa olla mestiksen aliarvioimista). Mun mielestä Jypistä pitäis pistää ensimmäisenä katsomon puolelle Alatalo, toivottavasti se sieltä jo näkis, että mikä tossa pelissä mättää ja saattais reagoidakin asioihin jotenkin.
Vuohtoniemi oli todella huono, ihan selviä rikkeitä jäi viheltämättä sit jäähyt tuli jostain ihan ihmeellisistä tilanteista, minkäänlaisesta linjasta ei ollu kyllä tietookaan.
No onneks tuli ees pelikoneista sen verran rahaa, että jäin reissun suhteen plussan puolelle, ni ei ihan niin paljoo vituta, ku kävi kattomassa tommosta paskaa.
Jotain tars tehä ja nopeesti.