Se on juuri osimoilleen näin, ja olisihan se jo itsessään loistavaa että Espoossa pelattaisiin tänä keväänä pleijareita, viis siitä kuka vastassa!Mutta ei nuolaista vielä tässä vaiheessa, paljon hommia täytyy paiskia että pelit jatkuu runkosarjan jälkeen.
Joo nyt on kyllä kaikki pelit niitä 6p pelejä. Toivotaan että jengi suorittaa ja vastustajat pelaa pelit meille suotuisasti. La HPK peli on aivan pakko voittaa, muuten ikävä asetelma ensi viikon härkäviikkoon. Meille breikki teki hyvää niin nyt sama uudestaan kun HPK painaa härkäviikkoa.Jätän vaan tähän että aika häiriintyneeltä kuulostaa spekulointi siitä että tuleeko Tappara tai IFK Kiekko-Espoota vastaan playoff-sarjassa. Vaikka pitkiin keväisiin on ehtinyt tässä tottua niin alkaahan tässä nyt vähän erilainen fiilis nousemaan kuin mestiksessä tai suomisarjassa.
Mutta ei nuolaista vielä tässä vaiheessa, paljon hommia täytyy paiskia että pelit jatkuu runkosarjan jälkeen.
Mä mitään salapoliisihommia, feedissä tuli vastaan ja ajattelin infota palstakavereita.Spekulointi kuuluu hommaan, hauska tavallaan että joku käynyt "salapoliisina" tutkimassa :D. Tänään selviää toivottavasti hyviä uutisia.
Viimeinen suora 3p voitto 6.2.2014 HIFK:ta vastaan Baronalla, 5-0. Justin Dibenedetto teki tuossa pelissä kaksi maaliaan. Ylipäätään viimeinen kotivoitto 18.9.2014 HIFK:ta vastaan, 3-2 jatkoajalla.Paikallispelikin hiipii piakkoin päälle ja liput sinne käy vähiin.
Milloin Espoossa pelattu paikallismatsi Helsinkiä vastaan on päättynyt viimeksi kotivoittoon?
Oikea vastaus: 22.1.2015 IFK:ta vastaan. Blues voitti 4-0.Paikallispelikin hiipii piakkoin päälle ja liput sinne käy vähiin.
Milloin Espoossa pelattu paikallismatsi Helsinkiä vastaan on päättynyt viimeksi kotivoittoon?
Tämä matsi oli kylläkin Nordiksella.Viimeinen suora 3p voitto 6.3.2014 HIFK:ta vastaan Baronalla, 5-0. Justin Dibenedetto teki tuossa pelissä kaksi maaliaan.
Ja se oli helmikuussa eikä maaliskuussa.Tämä matsi oli kylläkin Nordiksella.